ЦСКА спечели с 1:0 гостуването на Спартак Варна в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Трите точки донесе вкаралият първия си гол с "червения" екип Дауда Бамба в 40-ата минута. Така ЦСКА ще пренощува на върха в класирането преди утрешните срещи, след като изпревари с две точки ЦСКА 1948 и с три - Лудогорец. Победата за тима от "Армията" извън София е първа близо от година. За последно тимът спечели визитата си във Враца на 19 септември 2021 г.
Двубоят започна с пропуск на домакините още в 3-ата минута. Илкер Будинов тръгна от собствената си половина и под високомерните погледи на "червените" пробяга близо 50 метра с топка в краката. Едва след като нахлу в наказателното поле, той бе пресиран, а подаването му затрудни Божидар Васев, който все пак отправи удар, но неточен. ЦСКА отговори с изстрел с глава на Линдсет, който обаче не затрудни Иван Дичевски.

Страхотен шанс се откри пред Дауда Бамба в 16-ата минута, след като бе оставен непокрит в наказателното поле. Нападателят на ЦСКА шутира без забавяне, но Дичевски бе добре пласиран и изби.

Първи до гол стигнаха гостите. В 40-ата минута Дауда Бамба бе изпуснат на ръба на засадата от отбраната на домакините, напредна мощно и майсторски прати топката под гредата за първото си попадение с "червения" екип.

Второто полувреме започна с размяна на удари. Най-напред техничен изстрел на Станислав Шопов премина покрай вратата на домакините, след това не сполучи и халфът на Спартак - Румен Руменов. В 56-ата минута бързоногият Ивей Ромееш избяга по десния фланг и бе пресрещнат от излезлия напред вратаря Бусато. Нарушението бе встрани от наказателното поле и това го спаси от изгонване - получи само жълт картон от хърватския рефер Анте Чулина.

Бамба можеше да вкара ефектен втори гол със задна ножица в 61-ата минута, но вратарят Дичевски отрази удара му. Здравко Димитров опита късмета си в 61-ата минута, но ударът му мина над вратата на ЦСКА. Две минути по-късно нарушение на Васев срещу Бусато вдигна адреналина на играчите, но реферът бързо охлади страстите с три жълти картона. Хубаво центриране на Румен Руменов от корнер в 72-ата минута стигна до Никола Борисов, но той като че ли не очакваше топката и шутира неточно.

Поредно чудесно спасяване на вратаря на домакините Дичевски 12 минути преди края запази надеждите на домакините. Този път той не позволи да бъде преодолян от излезлия очи в очи с него Маурисио Гарсес. До края домакините опитаха да стигна до изравняване, но силите им стигнаха само за един точен удар на резервата Янчо Андреев, който бе уловен от Бусато.

СПАРТАК ВАРНА - ЦСКА 0:1

0:1 Дауда Бамба (40)

СПАРТАК ВАРНА: 21. Иван Дичевски - К, 23. Проспер Менди, 27. Пламен Димов, 19. Никола Борисов, 11. Виктор Митев , 51. Илкер Будинов, 8. Ивайло Климентов, 77. Румен Руменов, 30. Божидар Васев, 33. Здравко Димитров, 14. Ивей Ромееш
Треньор Тодор Киселичков

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей - К, 22. Енес Махмутович, 5. Брадли Де Нойер, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 7. Джонатан Линдсет, 30. Дауда Бамба