Байер Леверкузен надигра РБ Лайпциг с 2:0 пред собствена публика в двубой от 29-ия кръг на Бундеслигата. Леверкузен заема шестото място с 47 точки, а отборът на Лайпциг е пети с четири пункта повече.

Gulliver/GettyImages
23 снимки

"Аспирините" поведоха в резултата в 40-та минута след гола на чешкия нападател Адам Хложек.

Пет минути преди края на редовното време на срещата възпитаниците на Шаби Алонсо нанесоха втори и решителен удар на "биковете" след реализирана дузпа от влезлия от резервната скамейка Надим Амири.

За нарушението си, довело до единадесетметровия наказателен удар, Доминик Собослай от гостите пое преждевременно към съблекалните за втори жълт картон.

До края не паднаха нови голове и така Леверкузен се поздрави с победата. В следващия кръг "биковете" посрещат Хофенхайм, докато "аспирините" са гости на Унион Берлин.