Лудогорец победи с 1:0 ЦСКА в дербито на първия кръг от новия сезон в efbet Лига. Автогол на Християн Петров донесе трите точки на "орлите".

Гостите създадоха повече положения през първата част, като дори получиха дузпа, която Тобиас Хайнц не успя да превърне в гол. През втората част "червените" инкасираха попадение, а и не създадоха достатъчно опасни положения, за да стигнат до гол на свой ред. Така при официалния дебют на Томислав Стипич ЦСКА записа поражение.

Разградчани пък направиха по-добро второ полувреме и освен падналия автогол, играчите на Георги Дерменджиев имаха още няколко възможности за попадение, включително и удар в гредата в последните минути. Българският шампион мисли за предстоящия мач с Динамо Минск след три дни в квалификациите за Шампионска лига, докато за ЦСКА предстои домакинство на Хебър.

start-photo.bg
90 снимки

Първите десетина минути бяха по-силни за футболистите на Томислав Стипич. Още в 4-ата минута Християн Петров нанесе първия точен удар. Изпълнението му от дистанция обаче не затрудни стража на Лудогорец.

Минута след това играчите на ЦСКА отнеха, а именно Линдсет пое в наказателното, но се забави и загуби. Всичко завърши с неточен удар на Петко Панайотов.

В 12-ата минута „орлите“ получиха два шанса да изпълнят корнер, като и двата завършиха с блокирани удари – един на Фон Витри и един на Якуб Пьотровски.

Гостите владееха топката повече и нападаха. В 17-ата минута Георги Чорбаджийски пое дълъг пас, успя да се обърне и да напредне. След това обаче загуби равновесие и стреля. Топката рикошира в защитник на Лудогорец и стана още по-лесна за улавяне от Падт.

Най-добрият шанс за ЦСКА дойде в 34-ата минута. Тогава Джонатан Линдсет навлезе в наказателното поле на домакините, но преди да стреля бе съборен от Оливие Вердон. Играчите на ЦСКА поискаха дузпа, но съдията Никола Попов остави играта да продължи. ВАР повика реферът и той прегледа ситуацията на монитора край тъчлинията, след което промени решението си - дузпа за "червените“. Тобиас Хайнц се нагърби с изпълнението, но то не бе добро. Ударът му беше насочен в средата на вратата, а Серджио Падт спаси.

В края на първата част Тобиас Хайнц беше изведен сам срещу Падт. Норвежецът опита да прехвърли стража на Лудогорец, но прати топката над вратата на "орлите".

Дълбоко в продължението на първата част Якуб Пьотровски бе намерен с центриране в наказателното на "червените". Той стреля с глава, но топката мина над напречната греда.

Второто полувреме обаче започна с добър шанс пред разградчани. В 51-ата минута  Текпетей отне топката отдясно, след което навлезе в наказателното на ЦСКА. Той шутира, но бе спрян от защитник на столичани.

Три минути след това Лудогорец излезе напред в резултата и то след автогол. Аслак фон Витри получи отдясно и нахлу в наказателното, след което потърси съотборник с остро подаване. Християн Петров пресече паса, но прати топката в собствената си врата.

В 62-ата минута удар на Рик Джонатан по земя мина встрани от вратата на Иван Дюлгеров. Десетина минути след това изстрел на Бернард Текпетей беше блокиран и не стигна до стража на "червените".

В 74-ата минута Руан Круз беше изведен на чудесна стрелкова позиция. Иван Дюлгеров обаче действа много бързо и излезе напред, за да спре нападателя на Лудогорец. От последвалия корнер Руан Круз отново нанесе удар, този път с глава, но това му изпълнение прелетя встрани от целта.

Една от последните възможности пред „орлите“ дойде в 85-ата минута при изстрел на Кайо Видал от дистанция – топката обаче прелетя над вратата на ЦСКА.

Гостите пък не създадоха голови положения и не успяха да стигнат до изравнителен гол.

В продълженията мощен шут на Кайо Видал от границата на наказателното срещна левия страничен стълб на противниковата врата.

efbet Лига

FT .

1 : 0

• 53’ (а.г.) Християн Петров
  • Край на срещата! Лудогорец печели с 1:0!

90+4'
  • Греда! Мощен шут на Кайо Видал от границата на наказателното срещна левия страничен стълб на противниковата врата.

90+1'
  • Смяна - Спас Делев влиза на мястото на Рик Джонатан.

86'
  • Смяна - Тодор Неделев заменя Якуб Пьотровски.

86'
  • Кайо Видал стреля от дистанция, но нетчоно.

85'
  • Смяна - Марк-Емилио Папазов влиза на мястото на Георги Чорбаджийски.

79'
  • Смяна - Юлиан Илиев заменя Улаус Скаршем.

79'
  • Смяна - Кайо Видал заменя Руан Круз.

76'
  • Смяна - Бернард Текпетей излиза, а Матиас Тисера влиза в игра.

76'
  • От последвалия корнер Руан Круз отново нанесе удар, този път с глава, но това му изпълнение прелетя встрани от целта.

75'
  • Руан Круз беше изведен на чудесна стрелкова позиция. Иван Дюлгеров обаче действа много бързо и излезе напред, за да спре нападателя на Лудогорец.

74'
  • Удар на Бернард Текпетей беше блокиран и не стигна до стража на "червените".

71'
  • Смяна - Педро Нареси напуска терена, влиза Ивайло Чочев.

65'
  • Смяна - Станислав Шопов заменя Джонатан Линдсет.

65'
  • Смяна - Иван Турицов влиза на мястото на Тибо Вион.

64'
  • Удар на Рик Джонатан по земя мина встрани от вратата на Иван Дюлгеров.

62'
  • Смяна - Матиас Фаетон заменя Петко Панайотов.

54'
  • Автогол! Аслак фон Витри получи отдясно и нахлу в наказателното, след което потърси съотборник с остро подаване. Християн Петров пресече паса, но прати топката в собствената си врата.

53'
  • Текпетей отне топката отдясно, след което навлезе в наказателното на ЦСКА. Той шутира, но бе спрян от защитник на столичани.

51'
  • Начало на второто полувреме!

46'
  • Край на първата част!

45+6'
  • Якуб Пьотровски бе намерен с центриране в наказателното на "червените". Той стреля с глава, но топката мина над напречната греда.

45+5'
  • Жълт картон за Тибо Вион, който влезе грубо в краката на Текпетей.

45+5'
  • Тобиас Хайнц беше изведен сам срещу Падт. Норвежецът опита да прехвърли стража на Лудогорец, но прати топката над вратата на "орлите".

45+2'
  • Удар на Якуб Пьотровски се озова в главата на Сейни Санянг, който се стовари на земята. Бързо медицинският екип влезе на терена и оказа помощ на футболиста на ЦСКА. Той продължи игра без проблеми.

43'
  • Жълт картон - получава го Санянг.

41'
  • Сейни Санянг стреля от трудна позиция - доста разочароващо.

40'
  • Тобиас Хайнц се нагърби с изпълнението, но то не бе добро. Ударът му беше насочен в средата на вратата, а Серджио Падт спаси.

34'
  • Жълт картон за Оливие Вердон.

33'
  • Джонатан Линдсет навлезе в наказателното поле на домакините, но преди да стреля бе съборен от Оливие Вердон. Играчите на ЦСКА поискаха дузпа, но съдията Никола Попов остави играта да продължи. ВАР повика реферът и той прегледа ситуацията на монитора край тъчлинията, след което промени решението си - дузпа за "червените"!

33'
  • Сейни Санянг получи отляво и центрира в наказателното на Лудогорец, но не намери свой съотборник.

22'
  • Георги Чорбаджийски пое дълъг пас, успя да се обърне и да напредне. След това обаче загуби равновесие и стреля. Топката рикошира в защитник на Лудогорец и стана още по-лесна за улавяне от Падт.

17'
  • Вторият корнер в крайна сметка завърши с блокиран удар на Пьотровски.

12'
  • "Орлите" изпълниха корнер късо, в крайна сметка Фон Витри шутира, но след рикошет топката излезе в нов ъглов удар.

12'
  • Тобиас Хайнц изпълни ъгловия удар, като центрирането му с лекота беше изчистено.

9'
  • Пресата на гостите даде резултат - Тибо Вион успя да открадне топката от Рик, след което намери Скаршем. Той пък опита опасно центриране, което бе избито в корнер.

8'
  • Разочароващ изстрел на Петко Панайотов - топката прелетя встрани от целта.

5'
  • Джонатан Линдсет не успя да се възползва от неточност на разградчани. Играчите на ЦСКА отнеха, а именно Линдсет пое в наказателното, но се забави и загуби.

4'
  • Християн Петров нанесе първия точен удар. Изпълнението му от дистанция обаче не затрудни стража на Лудогорец.