Шампионът Лудогорец не успя да победи като гост тимът на Арда в отложен мач от 23-ия кръг на efbet Лига и срещата приключи при резултат 1:1. В 37-ата минута Жоржиньо откри резултата на стадион "Локомотив", но Иван Коконов възстанови равенството в 41-ата минута. Символичните домакини изиграха доста силен двубой и донякъде може би изненадаха "орлите", особено през първата част. Тогава и двата тима имаха няколко доста добри ситуации, като успяха да реализират по една от тях. През вторите 45 минути темпото спадна, като Арда удари греда, а в края на мача дебютантът на вратата на "сините" Месут Юсуф, спаси тима си от загубата.

Антон Узунов
100 снимки

С тази точка тимът на Николай Киров събра актив от 31 и се настани на осмата позиция. Лудогорец пък е с 59 пункта, с 10 повече от преследвача си Локомотив Пловдив.

100 снимки

Срещата започна с няколко минути забавяне заради проблем с една от мрежите на вратите.

Първата опасна ситуация дойде в четвъртата минута и бе за символичните домакини от Арда. Спас Делев проби добре отляво и се опита да намери Румян Ховсепян в наказателното поле, но Антон Недялков успя да изчисти топката, която отново се озова на пътя Делев и нападателят шутира, но бе блокиран.

В шестата минута Жоржиньо направи добър пробив в половината на Арда и подаде за Якуб Шверчок, който стреля, но Милен Стоев застана на пътя на топката.

Две минути след това и Лудогорец създаде първата си чиста голова възможност. Каули Оливейра центрира от корнер, топката бе изчистена, но попадна в Стефан Баджи, който отправи ново подаване на границата на вратарското поле, където Георги Терзиев стреля с глава, но топката премина на сантиметри над вратата.

В 13-ата минута Сисиньо центрира отдясно в наказателното поле на Арда, където Якуб Швиерчок опита удар, който обаче бе слаб и не затрудни вратаря Месут Юсуф.

След четвърт час игра отново домакините получиха нелоша възможност да застрашат вратата на Владислав Стоянов. Спас Делев пое топката от половината на домакините, напредна добре, премина покрай Сисиньо и шутира, но покрай вратата.

Две минути по-късно домакините пропуснаха нова страхотна възможност. Александър Георгиев центрира отляво, Спас Делев не успя да отиграе, а Радослав Василев от няколко метра прати топката в аут.

120 секунди след това Иван Коконов опита удар с глава, който бе уловен без проблеми от вратаря Владислав Стоянов.

В ответната атака "орлите" също направиха пореден пропуск пред вратата на Юсуф. Каули Оливейра понечи да стреля, но подаде към Мавис Чибота в наказателното поле. Нападателят потърси непокрития Жоржиньо, който не успя да уцели топката по най-добрия начин от удобна позиция.

В 37-ата минута обаче Лудогорец успя да излезе напред в резултата. След центриране на Баджи отдясно Драгош Григоре игра с глава, като прати топката на крака на Жоржиньо, който без забавяне отрки резултата с хубав удар от движение.

Само четири минути след това Арда успя да изравни. Правещият силен мач до момента Спас Делев изведе Иван Коконов зад защитата на "орлите" с великолепно подаване. Коконов пък пое топката и я копна над Стоянов, за да попадне в мрежата му - 1:1.

В 43-ата минута Стефан Баджи опита удар от границата на наказателното поле, който обаче бе блокиран.

Две минути след началото на втората част Арда получи страхотен шанс за пълен обрат! Радослав Василев проби отдясно и влезе в наказателното поле. Григоре закъсня да блокира нападателя, който стреля, но топката се отби от напречната греда!

След точно час игра Абел Анисе изпревари Мартин Костадинов на първа греда след центиране от ъглов удар, но ударът му с глава премина над вратата.

В минутите след темпото спадна, като и двата отбора рядко стигаха до положения.

Шест минути преди края на срещата вратарят на домакините Месут Юсуф напарви чудесно спасяване. Антон Недялков центрира отляво на далечната греда, където Жоржиньо бе оставен непокрит и стреля от въздуха, но Юсуф изби по блестящ начин в ъглов удар.

В 86-ата минута Каули Оливейра стреля в наказателното поле, но топката рикошира в играч в синьо и Юсуф улови без проблем.

Това бе и последната по-интересна ситуация и мачът завърши при резултат 1:1.

АРДА - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Жоржиньо 37'

1:1 Иван Коконов 41'

Стартови състави на двата отбора:

АРДА (): 23. Месут Юсуф - 4. Милен Стоев, 7. Спас Делев, 8. Румян Ховсепян, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Ховсепян, 21. Мартин Костадинов, 25. Матеус Леони, 71. Пламен Крумов (к), 17. Иван Коконов, 99. Радослав Василев

Старши треньор: Николай Киров

ЛУДОГОРЕЦ (4-3-3): 27. Владислав Стоянов (к) - 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 21. Драгош Григоре - 12. Абел Анисе, 25. Стефан Баджи, 95. Каули Оливейра - 17. Жоржиньо, 13. Мавис Чибота, 10. Якуб Швиерчок

Старши треньор: Павел Върба