Отборът на Созопол стартира с победа в предсезонните контроли. Възпитаниците на Маргарит Димов спечелиха с 3:0 срещу втородивизинния Локомотив Горна Оряховица. Срещата се игра на изкуственото игрище на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора. Първоначално бе планирана да се играе в Мъглиж, но заради заснежения терен бе изместена.

Французинът Уилфред Гримо отбеляза първите две попадения, а Стефан Стойнов две минути преди края сложи точка на спора с трето попадение. В 5-та минута Стефан Стойнов се опита да изчисти кълбото от наказателното поле на "небесносините" при едно от редките статични положения за Локомотив. Топката попадна в Уилфред Гримо, който надбяга противниковата отбрана и с техничен изстрел в далечния ляв ъгъл изведе Созопол напред в резултата.

Двата отбора продължиха в едно прилично темпо, но липсваха чистите голови положения. Созопол имаше повече шансове да отбележи и пропусна на няколко пъти. След почивката Маргарит Димов пусна друг състав, а "небесносините" отбелязаха още две попадения.

В 75-та минута отново Уилфред Гримо удвои аванса на Созопол след брилянтна атака започнала след статично положение изпълнено от новото попълнение в отбрана Иван Макриев, който комбинира със Станимир Баев по левия фланг. Един от най-полезните състезатели и любимец на феновете на Созопол, технично копна топката пред дъгата на наказателното поле за Гримо, който прехвърли стража на Локомотив Горна Оряховица и с удар от въздуха прати топката във вратата за 2:0.

В 88-та минута точка на спора сложи Стефан Стойнов, отбелязвайки последното попдение и отново след отлична атака от половината на "небесносините". След триходова комбинация по левия фланг между Станимир Баев, Стефан Стойнов и Антонио Ласков, първият отне кълбото, пусна пас в коридор за Стойнов, който пък комбинира с Антонио Ласков. Последният отново върна за Стефан Стойнов, а той финтира бранител на Локомотив Горна и с техничен изстрел в далечния десен ъгъл по диагонал прати топката в мрежата за крайното 3:0.

Първо полувреме

ФК Созопол: 12.Петър Александров /1.Роман Васенев/, 11.Петър Кюмюрджиев (c), 16.Диян Лефтеров, 4.Иван Макриев, 22.Ангел Каракашев, 15.Яни Николов, 6.Стефан Стойнов, 23.Антонио Ласков, 8.Кристиян Козаров, 17.Димитър Коларов, 20.Уилфред Гримо

Второ полувреме

ФК Созопол: 1.Роман Васенев /88.Свилен Нотев/, 11.Петър Кюмюрджиев (c), 16.Диян Лефтеров /2.Иван Чавдаров/, 4.Иван Макриев /5.Златко Ненов/, 22.Ангел Каракашев, 10.Мартин Газиев, 6.Стефан Стойнов, 23.Антонио Ласков, 21.Станимир Баев, 7.Кристиян Иванов, 20.Уилфред Гримо /18.Иван Ангелов/

Следващата втора контрола на Созопол е на 19-ти януари /събота/, а съперник е Хасково, воден от Емил Ангелов - Бабангида. Спарингът е от 13:00 часа, отново на изкуственото игрище, на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора.