Отборът на Созопол записа нов успех в петата си контролна среща от зимната подготовка. Възпитаниците на Маргарит Димов се наложиха с 2:0 над лидера в Североизточната Трета лига - ФК Суворово, който продължава и на полуфиналите в Аматьорската футболна лига. Срещата се проведе на градския стадион в Суворово.

Заслужен успех за "небесносините", които контролираха събитията на терена през цялото време. Домакините също имаха своите шансове, но Созопол бяха с няколко класи пред своя опонент, който е с 35 пункта и води с 5 точки в шампионата пред втория Спартак Варна. Във вчерашната среща се видя, че отборите от тази зона видимо изостават и не са на нивото на отборите от Югоизтока.

Отново кадрови проблеми за треньорският екип, който не можеше да разчита на много свои състезатели. Нападателите Трайо Грозев и французина Уилфред Гримо продължават да са контузени и не пътуваха с групата. Това важи и за Димитър Коларов. Бранителите Иван Чавдаров и Ангел Каракашев също останаха извън сметките и не бяха с отбора.

Към тях прибавяме и младият вратар Петър Александров, който е болен и пропусна мача с Розова долина.
Бранителят Иван Макриев пътува с отбора, но не взе участие, а Маргарит Димов предпочете да го съхрани за мача с Миньор Раднево през седмицата. Созопол има да изиграе още 4 контролни срещи, преди старта от шампионата на 23-и февруари, когато възпитаниците на Маргарит Димов приемат у дома на своя стадион "Арена Созопол" Загорец Нова Загора.

Созопол игра в схема 4–3–2–1, като в нападение отново действаше Георги Георгиев. Зад него Живко Димов и Яни Николов, а в полузащитата действаха още Станимир Баев, Антонио Ласков и Стефан Стойнов. В отбрана капитанът Петър Кюмюрджиев, Мурад Ибрахим, Златко Ненов и Диян Лефтеров. Домакините от Суворово пропуснаха дузпа в края на първата част, след като техният капитан Николай Василев стреля високо над вратата на Свилен Нотев.

Созопол отбеляза през втората част, а младите таланти на "небесносините" Кристиян Иванов и Кристиян Козаров подпчетаха успеха за Созопол. Преди почивката и двата отбора отправиха по няколко изстрела, а вратарите показаха класа, отразявайки ударите. Опитният Диян Лефтеров пък можеше да се разпише за гостите, но след хубав пробив топката срещна страничната греда и излезе в аут.

Георги Георгиев, Живко Димов, Антонио Ласков и Яни Николов също имаха добри възможности, както и Станимир Баев. В края на първата част опитният капитан на домакините Николай Василев не успя да вкара дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Антонио Ласков. Вратарят на Созопол Свилен Нотев отрази няколко изстрела на домакините, а двата тима се оттеглиха на почивка при нулево реми.

През втората част Созопол вдигна оборотите, а Маргарит Димов извърши няколко промени, пускайки младите Кристиян Иванов и Кристиян Козаров, които му донесоха успеха. Капитанът Петър Кюмюрджиев отново направи пореден силен мач, но нямаше алтернатива да бъде сменен. Опитният капитан отправи няколко опасни изстрела, а вратарят на Созопол, появил се след почивата Роман Васенев отрази няколко опасни удара на домакините. В 47-ата минута гостите от Созопол откриха резултата.

Младият нападател на "небесносините" Кристиян Иванов даде аванс за тима на Маргарит Димов, отбелязвайки второто си попадение в контролните срещи преди пролетния дял от шампионата. След чудесен пас на Кристиян Козаров, крилото на Созопол пусна в коридор за Кристиян Иванов, а той с плътен изстрел копна топката над плонжиралия вратар в далечния ъгъл за 1:0. В 63-ата минута Кристиян Козаров отбеляза второто попадение за Созопол срещу Суворово, оформяйки крайния резултат в мача - 2:0.

Полузащитникът на "небесносините" Яни Николов пресече една не добре изнесена топка от вратаря на домакините, изведе в дълбочина крилото Кристиян Козаров в наказателното поле, а той с плътен изстрел в близкия ъгъл вкара второто и последно попадение в срещата. Главният рефер пък подмина дузпа за Созопол в края на срещата за нарушение срещу Кристиян Козаров.

Така Созопол продължава победния си път, записвайки 4-та победа от петте си контроли в зимната подготовка.

Първо полувреме

ФК Созопол: 24.Свилен Нотев, 11.Петър Кюмюрджиев (c), 16.Диян Лефтеров, 5.Златко Ненов, 27.Мурад Ибрахим, 6.Стефан Стойнов, 15.Яни Николов, 21.Станимир Баев, 23. Антонио Ласков, 26.Живко Димов, 22.Георги Георгиев

Второ полувреме

ФК Созопол: 1.Роман Васенев, 11.Петър Кюмюрджиев (c), 16.Диян Лефтеров, 27.Мурад Ибрахим, 10.Мартин Газиев, 6.Стефан Стойнов, 15.Яни Николов /18.Иван Ангелов/, 21.Станимир Баев, 23.Антонио Ласков, 8.Кристиян Козаров, 7.Кристиян Иванов

Следващата шеста контролна среща на "небесносините" е в сряда (6 февруари), от 14:00 чача, на стадион "Арена Созопол", а съперник е Миньор Раднево.