МФК Спартак загуби с 4:7 от Криля Советов в двубой за разпределение на местата от пето до осмо в Шампионската лига по плажен футбол в португалския град Назаре. Така утре варненци играят последния си мач за 7-8-а позиция. Съперник ще е отборът на Сотао, но не този, който вече победиха два пъти, а друг представител на домакините, носещ същото име.

Днес в играта на българския тим си личеше и умората от здравите битки в последните няколко дни, но въпреки това в голяма част от срещата играта беше равностойна. Почти до края на втората третина резултатът бе 0:0, но тогава руснаците реализираха три безответни попадения в рамките на три минути, повеждайки с 3:0. Във втората от заключителните 12 минути Мариан Мачиука-Мачи намали със задна ножица, а малко след това капитанът на Спартак Калоян Цветков вкара втория си гол директно от корнер в турнира. Спартаклии обаче допуснаха нови три гола в рамките на три минути и Криля Советов поведе с 6:2. 120 секунди преди края. Това не бе всичко. Мачи отбеляза нов гол със задна ножица, Криля Советов обаче бързо вкара също, а в последните секунди румънецът оформи хеттрика си и крайното 4:7.

Припомняме, че за първи път български отбор стигна до четвъртфиналите на Шампионската лига в този атрактивен спорт. Снощи МФК Спартак отстъпи на трикратния европейски шампион Брага с 4:6. Преди това възпитаниците на Симеон Христов постигнаха четири поредни победи в надпреварата.

Съставът на Спартак: Станислав Иванов, Добромир Господинов, Костадин Иванов, Станислав Джамбазов, Павел Адамов, Калоян Цветков, Георги Димитров, Мариян Мачиука-Мачи, Кристиян Тодоров, Мартин Рачев, Стоян Филев, Иван Мартинов