МФК Спартак записа исторически успех, като се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига по плажен футбол. Турнирът се провежда в португалския град Назаре, където преди минути варненският тим постигна четвъртата си поредна победа. Българите разбиха с 5:1 португалския Каса Бенфика Калдас Раиня и подобриха най-силното си представяне от 2018 г., когато отпаднаха на осминафиналите.

Шампионът на страната ни изнесе много силен двубой със страхотна дисциплина и отборен дух и абсолютно заслужено постигна убедителния успех.

Спартак поведе в резултата в последните секунди на първата третина. Калоян Цветков "открадна" една топка в центъра, напредна и с хубав удар я прати в долния ляв ъгъл на португалската врата. В 15-ата мин. Мариан Мачиука-Мачи стреля със задна ножица, топката бе спряна с ръка от защитник на Бенфика и съдиите отсъдиха дузпа, която румънецът реализира - 2:0. В третата минута на заключителната третина Станислав Джавбазов отблизо вкара със силен шут за 3:0. Малко след това домакините намалиха. Пет минути преди края на двубоя Иван Мартинов вкара за 4:1 с гол от фаул, изпълнен зад центъра на игрището. Само две минути по-късно Калоян Цветков направи същото, покачвайки на 5:1. Варненският тим удари и една греда.

На четвъртфиналите българският шампион излиза срещу класния тим на Брага, който е трикратен европейски шампион. Мачът ще се играе на централния стадион на плажа в Назаре в 20,45 ч. българско време тази вечер.

"Нямам думи! Благодаря на всички за пореден път", заяви след мача щастливия треньор на Спартак Симеон Христов.

Съставът на МФК Спартак:

Станислав Иванов, Добромир Господинов, Костадин Иванов, Станислав Джамбазов, Павел Адамов, Калоян Цветков, Георги Димитров, Мариян Мачиука-Мачи, Кристиян Тодоров, Мартин Рачев, Стоян Филев, Иван Мартинов