Ботев постигна изключително инфарктна победа в първия си официален мач след ерата „Димитър Христолов”. Футболистите на Марин Бакалов победиха Асеновец с 2:1 в двубой от първи кръг на Югоизточната В група. Над 6000 души не спряха да подкрепят „жълто-черните” и показаха, че ще бъдат 12-я играч на отбора както винаги.

„Канарчетата” взеха ранен аванс след автогол на Кунчев в 15-та минута. Защитникът на гостите засече с глава топката след центриране на Миленов от пряк свободен удар и я прати в мрежата. Освен гола, през първото полувреме не се случи почти нищо интересно, като двата състава имаха по едно добро положение за гол, пропуснати съответно от Гуджев от Ботев и Филипов от Асеновец.

След почивката на терена бе значително по-интересно, като главната вина за това бе на домакините. В 50-та минута Костадинов проби отдясно, пусна към Площаков, но нападателят не уцели топката.

Две минути по-късно отново Костадинов центрира към Владо Байрев и защитникът с глава нацели дясната греда. В 57-та минута защитникът на Асеновец Атанас Пейчев бе изгонен за втори жълт картон, и остави своите с човек по-малко.

Ботев веднага натисна педалите. В 67-та минута Христов сложи топката на главата на Костадинов, който стреля в напречната греда. Минута по-късно отново той нацели същата греда от пряк свободен удар. При една от редките си атаки в 73-та минута гостите изравниха. Ходжа центрира към Мустафов, който със страхотно воле опъна мрежата зад Николов.

Ботев се хвърли на финален щурм. 10 минути преди края Миленов пусна в коридор към Площаков, който очи в очи с вратаря стреля в горната греда.

Победният гол падна в 86-та минута и негов автор бе резервата Хаджифейзула. Нападателят получи пас в пеналта, овладя топката и я копна над вратаря Кърлев за крайното 2:1.

Съставите на двата отбора:

Ботев: Николов, Фанев, Вл. Байрев, Рахов, Огнянов, Гуджев (Василев), Миленов, Батинов (65-Христов), Асенов (56-Хаджифезула), Костадинов-к, Площаков

Асеновец: Хърлев, Пейчев, Витанов (46-Джонджуров), Кунчев, Ходжа, Бахри Шакир, Али, Яшар, Дениз Шакир (65-Христев), Филипов (78-Момчилов), Мустафов