Съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа Истанбул Башакшехир завърши 1:1 като гост на Бешикташ в среща от 9-ия кръг на турската Супер лига. Шампионите водени от Шенол Гюнеш бяха смятани за абсолютен фаворит в мача, но в крайна сметка плановете им се объркаха.

В отсъствието на Райън Бабел играта на Бешикташ не вървеше и дори появата на Алваро Негредо не промени нулевото равенство.

За сметка на това при една многоходова атака на Истанбул в 89-ата минута Карим Фрай с мощен удар откри резултата.

Бешикташ все пак намери сили и в оставащите няколко минути до края на срещата изравни резултата.

Сръбският защитник Душко Тошич засече с глава центриране от корнер и донесе точка на домакините.