Дублиращият отбор на ЦСКА размаза Ботев Пловдив с 9:0. В състава на „канарчетата” личаха имената на доста футболисти, играли в А група, а и сега попадащи в сметките на Енрико Пичони.

На вратата бе Румен Попов, с когото Ботев започна първенството, като полеви играчи се подвизаваха доскорошния капитан Васил Василев, Антон Вергилов, Иван Караманов, който бе наказан за мача от А група и още няколко от по-младите футболисти. Те обаче не дадоха никакъв отбор на ЦСКА, като в средата на второто полувреме картинката стана отчайваща и домакините правеха каквото си поискат на терена, особено в предни позиции.

Головата сметка на ЦСКА откри Томи Костадинов в 9-ата минута, в 26-ата Росен Колев с глава направи 2:0, а в 35-ата Петър Станев направи резултата класически и така завърши полувремето.

През втората част паднаха още шест гола. Капитанът на „армейците” Янко Сандански се разписа в 50-ата минута от дузпа. 5:0 направи Димитър Димитров в 58-ата, а в 67-ата Томи Костаинов вкара втория си гол в мача. Шест минути по-късно Петър Станев от фаул покачи на 7:0. Ангел Ламбрев вкара осмия гол след още две минути игра. Крайното 9:0 и своя хеттрик в мача оформи Томи Костадинов девет минути преди последния съдийски сигнал.

ЦСКА – Ботев Пд 9:0

ЦСКА: Начев, Йордан Петров, Колев, Василев, Станев, Сандански, Аесс, Емил Петров, Валентинов, Костадинов, Димитров (Маринов, Янков, Зайков, Коларов, Тодоров, Богданов, Ламбрев)

Ботев: Румен Попов, Василев, Вергилов, Асен Попов, Ангелов, Бекяров, Благоев, Караманов, Стоев, Кочев, Александров (Грънчарски, Тодоров, Василев, Маринов.