Героят от Световното първенство САЩ 94 Ивайло Йорданов отбеляза края на своята състезателна кариера с бенефисен мач в Горна Оряховица, където през 1989 година започна му пътят към големия футбол.

В двубоя между ветераните на местния Локомотив и тези на вечния съперник Етър участие взеха съотборниците на Йорданов в Пеневата чета Цанко Цветанов и Илиян Киряков, които играха с виолетовия екип на гостите от Велико Търново.

Срещата бе в две полувремена по 30 минути, като всички футболисти бяха облечени с юбилейни фланелки в чест на Ивайло Йорданов. Двубоят приключи с миролюбиво равенство 2:2, като играещият с екипа на Локомотив Адалберт Зафиров нарочно вкара си автогол в края.

1:0 направи Георги Тодоров в 20-ата минута, а Асан Ибишев удвои за железничарите в 31-ата минута. Нисичкият плеймейкър на Етър от шампионския отбор от 1991 година Георги Георгиев намали в 35-ата минута, а три минути преди края Зафиров оформи ремито с автогола.

Преди началото на бенефиса хилядите фенове изпълнили стадиона в Горна Оряховица приветстваха Йорданов, който излезе на терена заедно с майка си Мария Вукадинова.

В поздравителен адрес от президента Георги Първанов до Ивайло Йорданов бяха подчертани заслугите бившия национал за прослава на българския спорт и България по света. Бившият национал получи поздравления и подаръци от президента на ПФЛ Валентин Михов, ръководството на БФС, областната управа във Велико Търново, община Горна Оряховица, която бе съорганизатор на спортния празник, както и от общините Самоков, Силистра, Бяла Слатина и Несебър.