Шампионът Далас Маверикс допусна втора поредна загуба в първенството на НБА. След като в първия ден от шампионата Далас отстъпи пред Маями Хийт с 94:105 точки, тази нощ загуби и от Денвър Нъгетс у дома с 93:115 точки. За тима на Денвър това бе първи мач за сезона.

Тай Лоусън бе най-полезен за победителите, след като вкара 20 от своите 27 точки през първото полувреме. Домакините позволиха на съперника да реализира 20 безответни точки през втората част, а през третата четвърт изоставаха в резултата с цели 33 точки. Дирк Новицки вкара 20 точки за Далас, но не игра през четвъртата част, което се случва във втория пореден мач.

Крис Хъмфрис отбеляза 21 точки и спечели 16 точки за победата на Ню Джърси Нетс с 90:84 точки над Вашингтон Уизардс. Дерън Уилямс записа 23 точки, 8 борби и 8 асистенции, а тима на Ню Джърси направи уникален обрат, след като изоставаше с 21 точки през втората част За Вашингтон Ник Йънг реализира 16 точки за 18 минути, а през второто полувреме не игра заради контузия на крака. Сакраменто Кингс се наложи над Лос Анджелис Лейкърс със 100:91 точки в друг мач от тази нощ. Маркъс Торнтън бе най-полезен за "Кралете" с 27 точки, а победата е първа за тима над "Езерняците" у дома за последните повече от три години. Тайрик Еванс се отличи с 20 точки за тима на Сакраменто, който има 9 загуби в последните си 10 мача срещу Лейкърс и пет поредни поражения като домакин. За Лейкърс Кобе Брайънт вкара 29 точки, а Мета Уърлд Пийс, известен доскоро като Рон Артест, добави 19 точки. Лейкърс стартира сезона с две поредни загуби за пръв път от 2002/2003.