Хюстън Рокитс ще привлече звездата на Финикс Кевин Дюрант
Хюстън Рокитс ще привлече звездата на Финикс Кевин Дюрант

Отборът от Националната баскетболна асоциация Хюстън Рокитс ще привлече нападателя на Финикс Сънс Кевин Дюрант, който е 15-кратен участник в Мача на звездите, като в замяна ще даде гарда Джейлън Грийн, нападателя Дилън Бруукс и ще отстъпи десетата позиция за драфта в НБА през 2025, съобщи ESPN.

На Дюрант му оставаше още година договор с Финикс, като според него трябва да получи 54,7 милиона долара за кампанията 2025-26.

Дюрант, който ще навърши 37 години през септември, изигра 62 мача за "Слънцата" през 2024-25 със средно по 26,6 точки, 6 борби и 4,2 асистенции. Той има 43% успеваемост при стрелбата от зоната за три точки.

Кевин Дюрант има до момента 1123 мача в НБА за Сиатъл Суперсонкс, Оклахома Сити Тъндър, Голдън Стейт Уориърс, Бруклин Нетс и Финикс. Той има средно в кариерата си 27,2 точки, 7 борби и 4,4 асистенции на среща./БТА