Милуоки Бъкс постигна категорична победа над Бостън Селтикс със 101:89 като гост и също като Голдън Стейт открадна домакинското предимство на съперника си.

"Елените" бяха без втория си най-добър реализатор Крис Мидълтън, който е контузен, но чудесната им игра в защита направи отсъствието на крилото напълно незабележимо.

Над всички за Милуоки отново бе Янис Антетокунбо, който направи "трипъл-дабъл" от 24 точки, 13 борби и 12 асистенции, въпреки че още в началото на второто полувреме получи четвърто лично нарушение. Най-резултатен за победителите обаче бе Джру Холидей с 25 точки, а Боби Портис се отличи с 15 точки и 11 борби.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

За Селтикс Джейсън Тейтъм вкара 21 точки, а с по 12 завършиха Ал Хорфорд и Джейлън Браун.

Домакините обаче така и не успяха да намерят игра под коша на ръстово превъзхождащия ги съперник. Те вкараха едва 10 коша за 2 точки от 34 възможности и стреляха 18 от 50 от тройката.

Тази нощ плейофите продължават с нови два мача. Шампионът от редовния сезон Финикс Сънс приема Далас Маверикс, докато първенецът на Изток Маями Хийт е домакин на Филаделфия 76ърс.