Отборът на Сакраменто Кингс постигна драматична победа със 133:129 след продължение при гостуването си на Минесота Тимбъруулвс в мач от поредния кръг на редовния сезон в НБА.

"Кралете" стигнаха до успеха, въпреки че изоставаха с цели 17 точки само три минути преди края на редовното време. Лигата събира пълни данни за мачовете от сезон 1996/97 и до момента в общо 8 378 мача нито един отбор не бе успявал да навакса пасив от поне 17 точки при 3 или по-малко минути до края на четвъртата четвърт или продължението.

С най-голяма заслуга за знамения обрат бе Бъди Хийлд. Гардът от Хаити завърши с 42 точки и посвети победата на загиналия в неделя негов идол Коби Брайънт. Де'Аарън вкара още 22 точки за Сакраменто, а сърбинът Неманя Биелица прибави 20.

За Минесота Андрю Уигинс реализира 38 точки, Роберт Ковингън добави 24, докато с 23 завърши Карл-Антъни Таунс.
В отсъствието на Джеймс Хардън, Ръсел Уестбрук и Клинт Капела Ерик Гордън реализира рекордните в кариерата си 50 точки за победата на Хюстън Рокетс със 126:117 при гостуването на Юта Джаз.

"Ракетите" имаха кофортен аванс от около десетина точки през почти целия мач и трудно бяха затруднявани от съперника си. Даниел Хаус и Остин Ривърс добавиха по 21 точки за победителите, а за Юта най-резултатни бяха Донован Мичъл и Боян Богданович с 36 и 30 точки съответно.

Лука Дончич записа 29 точки и 11 борби за победата на Далас Маверикс със 107:97 при гостуването на Оклахома Сити Тъндър. Словенецът отново бе лидер на отбора си, а на маратонките му бяха изписани имената всички жертви при катастрофата, при която загина и Коби Брайънт.

Тим Хардауей-младши добави 15 точки за успеха на Далас, а с 21 точки за Оклахома най-резултатен бе германецът Денис Шрьодер.

Резултати от мачовете в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА):

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 32 победи/14 загуби, Бостън 30/15, Филаделфия 30/17
Централна дивизия: Милуоки 40/6, Индиана 30/17, Чикаго 19/30
Югоизточна дивизия: Маями 32/14, Орландо 21/27, Вашингтон 15/30