олувреме и спечели със 133:122 като гост на Вашингтон в среща от първенството на НБА. Милуоки води в Централната дивизия с 25/14 и подгони Филаделфия, за да си върне 1-ата позиция в цялата Източна конференция.

Антетокумпо завърши мача с 31 точки, 15 борби и 10 асистенции. Брук Лопес вкара 8 от 12 опита от стандартна дистанция, а също така завърши с 22 точки. Крис Мидълтън добави 23. А именно това трио даде преднина на тима си в първото полувреме на мача, а в средата на третата част увеличи преднината до 26 точки.

Домакините от Вашингтон малко над 4 минути преди края съкратиха пасива си до 7 точки, но това беше най-доброто, което можеха да дадат. Брадли Бийл вкара общо 37 точки, 26 от които през второто полувреме. Ръсел Уестбрук приключи мача с 23, както и със 17 асистенции. Руй Хачимура добави 22, както и по 7 борби и асистенции, но тимът им инкасира 24-а загуба в 38 мача.

Трипъл-дабъл регистрира и ЛеБрон Джеймс, но 98-и в кариерата за успеха на Лейкърс със 128:97 над Голдън Стейт. Монтрецл Харел наниза 15 във втората четвърт от общо 27.

Трипъл-дабълът на Джеймс е четвърти за сезона, като този път намери изражение в 22 точки, 10 борби и 11 асистенции. Тейлън Хортън-Тъкър прибави 18, а Кайл Къзма остана със 17 точки за Езерняците.

За Уориърс, които инкасираха пето поражение в последните си шест мача, Стеф Къри вкара 27, а Андрю Уигинс приключи с 15.

В градското дерби Бруклин се наложи над Ню Йорк със 117:112, а победителите здраво преследват 1-ата позиция в Атлантическата дивизия с 27 победи и 13 поражения. Кайри Ървинг наниза 34 точки, а Джеймс Хардън с 10-ия си трипъл-дабъл за сезона помогна с 21 точки, 15 борби и 15 асистенции. Хардън влезе в четвъртата четвърт на мача само на една борба от постижението и я взе само след 41 секунди. За Бруклин това е 13-а победа в последните 14 мача, оставяйки ги все още 2-и след Филаделфия.

Джулиъс Рандъл беше водещ реализатор на Никс с 33 точки и 12 борби, а Ар Джей Барет добави 23 точки, 6 рибаунда и 4 асистенции.

Клипърс, които са 3-и в Тихоокеанската дивизия, се справиха със 109:99 като гост над Далас и са все по-близо до съгражданите си от Лейтърк, които са 2-и.

Кауи Леонард отбеляза 22 точки за победителите, подаде 7 асистенци и взе 8 топки от кошовете. Ивица Зубац за втори път през сезона стартира като титулар и приключи мача с 15 точки и 11 борби, а Маркъс Морис-синиър остана с 14.

За Маверикс трипъл-дабъл записа и Лука Дончич, който излезе от мача с 25 точки, 16 асистенции и 10 рибаунда, а Кристапс Поржингис прибави 22 точки и 7 борби. Тим Хардуей влезе от пейката, но все пак помогна с 21. Далас е на 2-а позиция в Югозападната дивизия с 20/18.

На Северозапад Денвър Нъгетс записа 23-а победа през сезона и се нарежда 2-и след Юта, след като се справи с Индиана със 121:106. Никола Йокич беше най-резултатен, вкарвайки 32 точки (плюс 14 борби), а Уил Бартън и Майкъл Портър останаха с по 20. Победата им беше изкована в четвъртата част, която спечелиха с 34:15.

Лидерът в тази група Сан Антонио прекърши последния в Централната дивизия Детройт със 109:99 с 19 пункта на Деджонти Мъри и 20 победи и 16 поражения като актив за тима. Шпорите взеха аванс в началото на втората част и удържаха преднината си до края.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Шарлът- Сакраменто 122:116
Вашингтон- Милуоки 122:133
Бруклин- Ню Йорк 117:112
Детройт- Сан Антонио 99:109
Далас- Лос Анджелис Клипърс 99:109
Финикс- Мемфис 122:99
Денвър- Индиана 121:106
Голдън Стейт- Лос Анджелис Лейкърс 97:128