Янис Антетокунбо отбеляза 29 точки и спечели 15 борби при победата на Милуоки със 132:88 срещу Ню Йорк в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Гръцкият национал записа дабъл-дабъл само за 14 минути, а неговият отбор оглави еднолично генералното класиране в шампионата с мач пред Лос Анджелис Лейкърс.

Бъкс (18-3) водеха с цели 47 точки в развитие на мача и записаха с лекота 12-ата си поредна победа. Антетокунбо вкара 10/14 стрелби от игра, включително 3/4 от зоната за три точки, като миналогодишният най-полезен играч в лигата направи това само за 22 минути игрово време. Победната серия на Милуоки е най-дългата в НБА през настоящия сезон и най-добра за Бъкс от сезон 1981/1982 насам.

Филаделфия остана на един мач зад втория в Атлантическата дивизия Бостън, след като Сиксърс победиха със 103:94 Юта. Тобиас Харис отбеляза 26 точки за осмата победа в девет мача и десета поредна у дома, а Ал Харфърд вкара пет коша в първата четвъртина за 12 от 17-те си точки.

Руди Гобърт отбеляза 27 точки за Джаз, които изоставаха с 40 от Торонто ден по-рано и с 18 от Филаделфия на почивката. С втората си поредна загуба Юта остана на три мача от лидера на северозапад Денвър.

Тре Йънг отбеляза 24 точки и новакът в лигата Де'Андре Хънтър добави 18 при победата на Атланта със 104:79 срещу Голдън Стейт. Хоукс не само спечелиха битката между отборите с най-лош баланс в НБА, но и прекратиха серията си от десет поредни загуби.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Шарлът - Финикс - 104:109
Филаделфия - Юта - 103:94
Атланта - Голдън Стейт - 104:79
Мемфис - Индиана - 104:118
Милуоки - Ню Йорк - 132:88
Сакраменто - Чикаго - 106:113