Отборът на Мемфис Гризлис разгроми със 152:79 над Оклахома Сити Тъндър в мач от поредния кръг на редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Разликата от 73 точки между двата тима е най-голямата в историята на лигата, като е с пет точки по-голяма от предишния рекорд. През 1991 година Кливланд Кавалиърс се наложи над Маями със 148:80.

Мемфис можеше да запише и още по-изразителна победа, тъй като 3 минути преди края "гризлитата" водеха със 78 точки при 145:67, но в заключителните секунди гостите от Оклахома стопиха малка част от пасива си.

Дванадесет играч се появиха на терена за Мемфис в разгромния мач, като девет от тях приключиха с двуцифрен резултат. Парадоксално, но двама от тримата, които останаха с едноцифрен брой точки, бяха титуляри - Стивън Адамс с 9 и Дезмънд Бейн с 2. Най-резултатен бе Джарън Джаксън-младши с 27 точки. Де'Антъни Мелтън реализира 19, а с 18 приключи Санти Алдама, който обаче имаше невероятният показател +/- от +52 за 28:29 минути на терена.

За тима на Оклахома, който изгуби четирите части на мача с 16:31, 20:41, 26:41, 17:39, с 15 точки приключи Люгуенц Дорт, а по 12 реализираха Тай Жером, Тре Ман и Майк Мускала.

Още един рекорд в НБА падна тази нощ, като той бе подобрен от лидера в Западната конференция Финикс Сънс, който се наложи над Детройт Пистънс със 114:103 за 18-ата си поредна победа. Това е нов клубен рекорд за най-дълга серия от победи.

Въпреки че бяха без водещия си реализатор Девин Букър, домакините не показаха никакви колебания и от края на първата четвърт почти неизменно поддържаха аванс от около 10 точки. Резервите Камерън Джонсън и Камерън Пейн бяха най-резултатни за победителите с по 19 точки. Центърът Диандре Ейтън направи "дабъл-дабъл" от 17 точки и 12 борби, а 18 точки вкара Микал Бриджес. За Детройт с 34 точки се отчете звездата на тима Джеръми Грант, а новобранецът Кейд Кънингам приключи с 19.

Торонто Раптърс изненада шампиона Милуоки Бъкс и го победи като домакин с 97:93, като така сложи край на серията на "елените" от осем поредни победи. Домакините бяха напред в резултата постоянно през последните три четвърти на мача, но трябваше да удържат финален щурм на съперника, който бе без лидера си Янис Антетокумпо.

Фред ВанВлийт беше най-резултатен за Торонто с 29 точки, докато още 20 добави Паскал Сиакам. Новобранецът Скоти Барнс приключи с 13 за успеха. За Милуоки Джру Холидей записа 26 точки, докато с 22 остана Крис Мидълтън.

В последните два мача от тази нощ Чикаго Булс победи като гост Ню Йорк Никс със 119:115 след 34 точки на ДеМар ДеРоузън и по 27 на Никола Вучевич и Зак Лавийн, докато без Деймиън Лилард отборът на Портланд Трейл Блейзърс допусна тежко домакинско поражение с 83:114 от Сан Антонио Спърс.