Мемфис навакса 14 точки пасив след силна последна четвърт и стигна до победа над Лос Анджелис Лейкърс със 104:99 в мач от Националната баскетболна асоциация. Джа Морант вкара 41 точки, а Дезмънд Бейн добави 20 за успеха на Гризлис. ЛеБрон Джеймс бе най-полезен за Лейкърс с 37 точки, 13 борби и рекордните си за сезона осем тройки, а Ръсел Уестбрук завърши с трипъл-дабъл - 16 точки, 10 борби и 12 асистенции. Победата е трета поредна за Мемфис и тимът е четвърти в Западната конференция с 22 победи и 14 загуби.

Финикс постигна успех над Оклахома Сити със 115:97. "Слънцата" влязоха в мача след две поредни загуби, но с победата над Оклахома се върнаха на победния път и делят първото място в редовния сезон с Голдън Стейт. Девин Букър завърши с 38 точки и премина границата от 10 000 точки в кариерата си. За Оклахома се отличи Тай Джером с рекордните в кариерата си 24 точки.

Лос Анджелис Клипърс се наложи над Бостън с 91:82. Ерик Бледсоу вкара 10 от общо 17-те си точки в четвъртата част, включително ключова тройка за успеха на Клипърс. Маркъс Морис завърши с дабъл-дабъл - 23 точки и 10 борби за тима от Ел Ей. Джейлън Браун бе най-резултатен за Бостън с 30 точки.

Юта постигна пета поредна победа в НБА след 120:105 над Портланд. Руди Гобърт бе лидер на "джазмените" с 22 точки и 14 борби в отсъствието на контузената звезда на тима Донован Мичъл. Деймиън Лилард и Норман Пауъл завършиха с по 32 точки за Портланд, в чиито редици за втори пореден мач липсваха седем играчи заради КОВИД-19.