Кендрик Нън вкара 26 точки за успеха на Маями над Филаделфия със 108:104 за първата домакинска загуба на 76-ърс през този сезон. До момента Филаделфия бяха с 14 победи от 14 мача, в това число и успех над същия съперник 113:86 миналия месец.

Тобайъс Харис вкара тройка за 76-ърс 25.5 секунди преди края, за да съкрати пасива на 104:106. След това Нън пропусна два пъти от наказателната линия, но Ал Харфорд взе отскочилата от таблото топка и я вкара, за да помогне на тима си

да се спаси от драмата.

Бам Адебайо с 23 точки и Дънкън Робинсън добави 15 за Хийт, като Робинсън наниза две тройки в четвъртата част за да увеличи преднината на 14 точки, а с точно изпълнение на Нън тя стана 99:83. Джими Бътлър отбеляза 14 за домакините от Маями, въпреки че влезе от пейката.

Жоел Ембийд, който пропусна неделния мач с Бруклин заради възпаление на горните дихателни пътища, днес игра за 22 отбелязани точки и 19 борби, а Харис вкара 20.

Филаделфия остава на 3-о място в Атлантическата дивизия с 20 победи и 9 поражения, а Маями с 20/8 е начело на Югоизточната.

Ню Орлиънс Пеликанс се наложи над Минесота като гост със 107:99 в дербито на два от трите най-слаби отбора на Запад. Брандън Ингръм вкара 34 точки за Пеликаните, за да прекъснат серията си от 13 поредни загуби. Джейрю Холидей добави 18, а центърът Лонцо Бол остана с 10.

Торонто, които са 2-и в Атлантическата дивизия, вече имат 19 победи, след като отнесоха Детройт като гости със 112:99. Мачът се реши в третата част, когато Раптърс направиха серия от 11:0. Те играха без гарда си Фред ВанФлиит, който има контузия на дясното коляно.

Центърът Марк Гасол напусна терена в края на първия период, тъй като получи разтежение в слабините, но и без тях Торонто имаше достатъчно аргументи да вземе мача, а Детройт не успя да се възползва от завръщането на Блейк Грифин и Андре Дръмонд.

Кливланд се наложи със 100:98 с 23 точки на Колин Секстън и 18 на Седи Осман. Кавалиърс, които са последни в Централната дивизия, имаха 16 поражения от 18 мача до момента. Но с 24 точки вкарани в третата част те измъкнаха победата.

Тери Розиър вкара рекордните в кариерата си 35 точки за Хорнетс, но не беше достатъчно.

Оклахома Сити се справи с Мемфис със 126:122, а Денис Шрьодер вкара 31. Тъндър преодоляха дефицит от 24 точки, за да запишат 13-а победа в 27 мача и 3-о място в Северозападната дивизия. Данило Галинари и Шей Гилгеус-Александър добавиха по 20, а Крис Пол остана с 18. Мемфис е предпоследен в Тихоокеанската дивизия.

Денвър Нъгетс остава еднолично на върха на Северозапад след 113:104 над Орландо у дома. Сериозно наливане на общо 24 точки срещу 0 от Джамал Мъри и Пол Милсъп в третата част осигуриха осмата поредна победа над този съперник. Орландо, макар и с отризателен баланс, е на 2-о място в Югоизточната дивизия.

Бостън победи Далас в дербито на нощта със 109:103 като гост и плътно следва Милуоки на върха на Изток. Кемба Уокър беше най-резултатен за Селтикс, Джейлън Браун добави 26. Джейсън Тетъм остана с 24, а стрелбата като цяло в мача не надвишаваше 40 процента успеваемост най-вече заради липсата на важни фигури и в двата отбора.

За Маверикс Лука Дончич пропусна втори пореден мач тъй като има разтежение на десния глезен, а Бостън беше без Гордън Хейуърд заради контузия на левия крак.