Бостън постигна победа срещу гостуващия Голдън Стейт с 92:88 точки и записа 14-а поредна победа в Националната баскетболна асоциация. Кайл Ървинг отбеляза 11 от общо 16-е си точки в четвъртата част на мача, а в последните секунди вкара и два наказателни удара.

Бостън започна сезона с две поредни загуби, но серията от 14 последователни успеха изведе тима на върха в лигата. Джейлън Браун добави 22 точки и 7 борби за победителите, а Ал Хорфорд завърши с 18 точки и 11 борби.

Шампионът Голдън Стейт прекъсна серията си от седем поредни победи и допусна четвърто поражение от началото на сезона. Кевин Дюрант беше най-полезен за тима с 24 точки. Клей Томпсънареализира 13 точки, а Стеф Къри се завърна в игра след травма в дясното бедро, но остана с едва 9 точки.

Голдън Стейт пропиля аванс от 17 точки, а след 88:88 минута преди края домакините отбелязаха четири наказателни удара и стигнаха до успеха.

В другия мач от тази нощ лидерът в югозападната дивизия Хюстън победи като гост Финикс със 142:116 точки. Джеймс Хардън завърши с 48 точки за "ракетите", които отбелязаха 90 точки до полувремето. На почивката Хюстън имаше аванс от 90:65.

Крис Пол се завърна в игра за победителите, след като пропусна 14 мача заради контузия на коляното. Той се отличи с 11 точки, 10 асистенции и 4 борби. Райън Андерсън добави 24 точки за тима на Хюстън, който спечели седем от последните си осем двубоя.

Трой Даниълс отбеляза шест тройки за Финикс през втората четвърт и завърши с 23 точки, а Девин Буукър записа 18 точки и 10 асистенции./БТА