Звездата на Кливланд ЛеБрон Джеймс записа 42-ия "трипъл-дабъл" в кариерата си в Националната баскетболна асоциация, втори за седмицата и трети за сезона, след като завърши с 27 точки, 11 асистенции и 10 борби при успеха над Ню Йорк със 107:93 в "Медисън Скуеър Гардън".

Кевин Лав добави 28 точки и 12 борби за успеха на лидера в Източната конференция. Кармело Антъни реализира 28 точки за Ню Йорк, който няма шансове да се класира в плейофите.

Вторият на Изток Торонто разгроми домакина Ню Орлиънс със 115:91 и изравни клубния си рекорд по победи в рамките на един сезон с 49, като до края на кампанията за канадците остават още десет срещи. ДеМар ДеРозан беше най-резултатен за гостите с 23 точки. Алонсо Гий беше най-добър за домакините с 18 точки и 8 борби, но Ню Орлиънс допусна трета поредна загуба.

Орландо прекъсна серия от шест поредни поражения след 111:89 срещу Чикаго. Центърът Диуейн Дедмън се отличи с 18 точки и 13 борби за победата.

Бруук Лопес вкара 23 точки, а Бруклин навакса дефицит от 14 точки от началото на втората четвърт и стигна до обрат срещу гостуващия Индиана със 120:110.

Атланта прекъсна поредица от пет успеха на Детройт след 112:95 като гост. Пол Мислап се отличи с 23 точки, 9 борби и 5 асистенции за победителите.

Оклахома Сити спечели за седми последователен мач, след като се наложи над гостуващия Сан Антонио със 111:92. Кевин Дюрант наниза 31 точки, а Ръсел Уестбруук добави 29, а домакините се възползваха, че треньорският щаб на съперника реши да даде почивка на петима от титулярите си, като Кауай Ленърд, ЛаМаркъс Олдридж, Тим Дънкан, Ману Джинобили и Тони Паркър не се включиха в срещата. Най-резултатен за гостите със 17 точки беше Дейвид Уест. Дюрант пък записа 58-и пореден мач с 20 и повече точки.

Айзия Томас реализира 28 точки и помогна на Бостън да спечели срещу Финикс със 102:99./БТА