Кливланд Кавалиърс сътвори невероятен обрат срещу Индиана Пейсърс и след успех със 119:114 като гост поведе с 3-0 в серията от първия плейофен кръг в Източната конференция на НБА.

На почивката Кливланд отстъпваше с 25 точки, но спечели следващите две части с 35:17 и 35:23. ЛеБрон Джеймс завърши с трипъл-дабъл - 41 точки, 13 борби и 12 асистенции. За Индиана Пол Джордж реализира 36 точки и 15 борби, а Тадеус Йънг - 11 точки и 11 борби.

Кавс с тази победа обнови рекорд в НБА - досега никой отбор не бе обръщал мач след изоставане от 25 точки. Предният рекорд от 21 пункта е поставен през далечната 1948 г., когато Балтимор на почивката губи от Филаделфия с 20:41, но в крайна сметка печели мача с 66:63. Четвъртият мач ще се играе в Индианаполис на 23 април.

Милуоки Бъкс победи убедително Торонто Раптърс със 104:77 у дома и поведе в серията с 2-1. "Елените" дръпнаха с 30 точки още в средата на втората четвърт и удържаха преднината си до края. Следващият мач от серията отново ще се проведе в Милуоки.

На Запад тимът на Мемфис Гризлис се наложи над Сан Антонио Спърс със 105:94 в третия мач между двата отбора. Майк Конли стана най-резултатен в срещата с 24 точки, а съотборниците му Зак Рандолф и Марк Гасол добавиха по 21 т. За Сан Антонио Ламаркъс Олдридж стана записа дабъл-дабъл - 16 точки и 11 борби. "Шпорите" водят в серията с 2-1 и отново гостуват в Мемфис в четвъртата среща. /БГНЕС