Кливланд успя да докара финалната серия срещу Голдън Стейт в НБА до 3:3, след като губеше с 1:3. В шестия мач Кливланд спечели със 115:101, а с това стигна и до решителен седми мач, който ще се играе в неделя в Окланд, Калифорния.

Ако успее да спечели и там, Кливланд ще се превърне в първия отбор в историята обърнал серия от 1:3. Кливланд не е печелил титлата от 1964 година насам.

Голдън Стейт започна мача много зле и трябваше да чака 5 минути, преди да отбележи първия си кош. Първата четвърт завърши с убедителното 31:11 за Кавалиърс. Полувремето дойде при 59:43 за домакините.

ЛеБрон Джеймс реализира 41 точки, а началният импулс на Кавалиърс му беше достатъчен, за да спечели шестата среща и да стигне до решителен седми мач.