Руди Гобер и Джордън Кларксън вкараха по 18 точки за водача в НБА Юта Джаз, който срути Лейкърс със 114:89. Това е 26-и успех за Джазмените, докато Езерняците са 2-и в Тихоокеанската дивизия с 22/11. Гобер също така взе 9 борби за 22-ата победа на тима в последните 24 мача. Боян Богданович добави 15 точки, Мойк Конли остана с 14, осем борби и 8 асистенции. Донован Мичъл приключи мача с 13 точки и 10 рибаунда.

За гостите от Лейкърс голямата им звезда ЛеБрон Джеймс вкара 19, а Монрецл Хърел остана с 16 при четвъртата поредна загуба на тима и общо пета в последните 6 мача. Иначе Джаз взеха успокояваща преднина в началото на третата част, когато поведоха със 71:47 и до края контролираха срещата.

Ню Орлиънс се справи с Детройт у дома със 128:118 в дерби на два от най-слабите отбори в цялата Лигата. Зион Уилямсън вкара 32 за Пеликанс, които имат вече 14 победи в 31 срещи. Той достига 30 или повече точки за осми път през този сезон, след като от стандартни игрови ситуации вкара 13 пъти от 18 опита. Брандън Ингръм остана с 27 точки, 8 асистенции и 7 борби.

Мачът се изясни 2:15 минути преди края, когато авансът на домакините беше вече 121:111 с решителен кош на Стивън Адамс, който иначе приключи с 14 точки и 15 борби.

Шарлът се наложи като гост над Финикс със 124:121 с 29 точки на Малик Бонк, а ЛаМело Бол прибави 20 и 8 асистенции. Хорнетс остава единственият лидер в шестте дивизии, който води с отрицателен баланс - 15/16.

Поражението сложи край на една от най-впечатляващите серии през този сезон- Финикс има едва две поражения в последните си 11 мача. Те можеха да вкарат мача и в продължението, но звездата им Дивайн Букър пропусна да наниже тройка със сирената. На тв-повторенията се вижда, че при стрелбата ръката на Буукър се удря в тази на Гордън Хейуърд, но фаул не беше отсъден. Иначе Хауърд завърши мача с 20 точки, в това число и два наказателни удара 5.8 секунди преди края. Буукър пък приключи с 33 точки, 13 от 24 успешни опита от игра.

Атланта Хоукс се справи с Бостън със 127:112 и опитва да стопи преднината на Шарлът в Югоизточната дивизия, след като балансът им 14/18. Селтикс карат най-слабия от последните пет сезона, като заемат чак 4-о място в Атлантическата дивизия с 15/17.

Данило Галинари постави клубен рекорд за Атланта, след като вкара 10 тройки в един мач и общо завърши с 38 точки. Предишното постижение за Хоукс беше на Стив Смит от 1997-а година и девет реализирани тройки.

Индиана все още е на 2-о място в Централната дивизия, след като падна от Голдън Стейт у дома със 107:111. След тях е Чикаго с 15/16, а Уориърс е 4-и в Тихоокеанската дивизия с 18/15.

Стеф Къри наниза 24 точки за победителите, а Дреймънд Грийн беше съвсем близо до трипъл-дабъл, приключвайки мача с 12 точки, 11 борби и 9 асистенции.

По същото време Чикаго се наложи над Минесота със 133:126 след продължение. Зак Лавин отбеляза първата си покана за участие в Мача на звездите с 35 точки.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:
Атланта - Бостън 127:112
Кливланд - Хюстън 112:96
Индиана - Голдън Стейт 107:111
Чикаго - Минесота 133:126 след продължение
Маями - Торонто 116:108
Ню Орлиънс - Детройт 128:118
Оклахома Сити - Сан Антонио 102:99
Финикс - Шарлът 121:124