Диомантас Сабонис вкара 26 точки, а Малкълм Брогдън се отличи с решителния кош 36.4 секунди преди края при успеха на Индиана със 105:102 над лидера в Западната конференция на НБА Лос Анджелис Лейкърс. Така серията от 14 поредни победи като гост за "Езерняците" беше спряна.

Брогдън дриблира през Дуайт Хауърд, който се опита да го спре, но успя да запази топката и да стреля успешно. Гостите от Ел Ей направиха фаул, а Сабонис вкара един от двата наказателни удара 10.7 секунди преди края на мача за успеха, който е 19-и от 28 мача за Пейсърс. Те се нареждат на 2-о място в Централната дивизия.

ЛеБрон Джеймс вкара 20 точки, взе 9 борби и подаде 9 асистенции, но пропусна от тройката 11.7 секунди преди края, когато опита да поеме отговорност за краен успех. Лос Анджелис също така пропуснаха и последните два изстрела в мача, пробвайки да стигнат до продължение.

Мачът изглеждаше под техен контрол в началото, когато дръпнаха с 9-0, а също така и в средата на четвъртата част с 95:91. Но явно без друга от звездите си Антъни Дейвис не успяха да удържат натиска на домакините.Лейкърс остава начело в Конференцията си с 24 победи и 4 поражения.

Съгражданите им от Клипърс се наложиха със 120:99 с 24 точки на Пол Джордж, а Кауай Ленард добави 20. Клипърс е на 2-о място в Тихоокеанската дивизия с 21/8. Ленард и Джордж се развихриха в третата част и от 5 точки преднина, увеличиха аванса на 21. Двамата заедно вкараха 18 точки в поредицата 32:16, а в началото на четвъртата водеха с 90:69.

Лу Уилямс добави 20 точки за Клипърс, като наниза и първите 11 в четвъртия период. За гостите Кели Убре-Джуниър вкара 19 точки, а Деандре Айтън добави 18 точки и 12 борби при своето завръщане от 25 мача наказание.

Шарлът Хорнетс победи със 110:102 Сакраменто като Малик Монк вкара 14 точки в четвъртата част, а общо завърши с 23. Шарлът спечели 13-а победа в 30 мача, но все още е във втората половина на Източната конференция.

Коди Зелър вкара 17 за Хорнетс и взе 9 борби, а Бисмарк Бийомбо прикбючи с 10 точки и 12 борби. ДеАрън Фокс се завърна в състава на Кралете след лечение на контузия и 17 пропусни мача, като игра 30 минути и вкара 19 точки.

Юта Джаз остава на 2-о място в Северозападната дивизия с 16-ата си победа от началото на сезона- 109:102. Донован Мичъл наниза 30 точки, в това число и 8 в заключителните минути за победата над Орландо. Срещата вървеше в голямата си част равностойно, но домакините направиха серия от 19:5 в края и измъкнаха успеха. /БТА