Крис Пол вкара 28 точки, а Дивайн Буукър и Майкал Бриджис добавиха съответно 19 и 18 за успеха на Финикс Сънс със 116:113 като гост над Филаделфия в едно от дербитата на нощта в НБА. Джоел Ембийд беше отново на топ-ниво за Филаделфия, като вкара 38 точки и взе 17 борби. Но въпреки усилията му, "Слънцата" постигнаха втора победа като гости тази седмица над друг от водещите отбори на Изток, след като преди няколко дни удариха и Милуоки с продължения. Те имат 19-7 победи като гости и са на 2-о място в цялата Западна конференция с 42-16, единствено зад Юта.

Сиксърс отново играха без титулярите Бен Симънс (неуточнено заболяване) и Тобайъс Харис (дясно коляно). Сет Къри също пропусна играта заради проблем с лявата тазобедрена става. Крис Пол вкара пет тройки за гостите, продължавайки да тормози Филаделфия три години след злополучната сделка от драфта с негово участие, докато Бриджис също има спомени, но доста по-добри от 76-ърс. Джулиъс Рандъл вкара 40 точки и взе 10 борби за Ню Йорк, който победи Атланта Хоукс със 137:127 след продължение у дома.

Домакините са 3-и в Атлантическата дивизия вече с положителен баланс, докато Хоукс са лидери в Югоизточната дивизия с 32/27. Рандъл вкара с поднасяне под коша за 122:119 осем секунди преди сирената, но Боян Богданович отвърна с тройка 6.2 секунди преди края, за да изпрати мача в продължението. Но Никс нанизаха първите 10 безответни точки там и изковаха победата.

Дерик Роуз и Имануел Куикли нанизаха по 20 точки за победителите всеки. Трей Йънг се отличи с 20 точки и 14 асистенции за Атланта, но напусна терена 1:13 минути преди края на третата четвърт заради травма в глезена. Крис Капела се отличи за гостите с 25 точки и 22 рибаунда. Лидерите от Юта отново демонстрират високата си класа, след като удариха Хюстън като гости със 112:89. Джордан Кларксън вкара 22, Джо ингълс остана с 21, а тимът записва четвърта победа в последните си пет мача. Двата отбора създадоха история на 6-и декември 2018-а година, когато Юта победи същия съперник с 23 точки разлика- 118:91.

Руди Гоберт днес вкара 19 точки, взе и 18 борби за Джазмените. За Хюстън Джон Уол остана с 21 точки и 6 подавания. Клипърс, които са на 2-о място в Тихоокеанската дивизия с 42/19 и изостават от Финикс с три поражения повече, победиха Мемфис със 117:105 у дома. Люк Кенард направи личен рекорд и вкара 28 пункта, за да помогне на тима си да преодолее пасива от 18 точки, натрупан в първата четвърт. Маркъс Морис също добави 25, а Терънс Ман остана с 19 за 10-ата победа на тима в последните си 11 мача. Заради травма срещата пропусна лидерът им Кауи Леонард, а почивка получиха Пол Джордж и Реджи Джаксън.

За Гризлис Джа Морант вкара 22. Никола Йокич наниза 25 точки, в това число и решителни три наказателни удара за успеха на Денвър като гост над Портланд със 106:105. Нъгетс са на 2-о място в Северозападната дивизия с 38/20, докато Портланд са точно зад тях с 32/26. Майкъл Портър-джуниър добави 17 за успеха на Денвър, а Деймиън Лилард отговори с 22 за домакините от Орегон.