Бруклин Нетс постигна трета победа от началото на първенството в НБА, след като се наложи със 135:125 над Ню Орлиънс, а Кайри Ървинг вкара 39 точки и подаде 9 асистенции. Така рекордните в кариерата на Брандън Инграм 40 точки се оказаха недостатъчни за каквото и да е. Нетс имаше преднина от 17 точки на почивката- 67:50 и 20 в началото на третата четвърт, но силната игра на Инграм в края на срещата създаде доста главоболия на Нетс. Той вкара 17 пъти от 24 стрелби, а Пеликанс за първи път в историята на клуба вкараха 48 точки в последния период от мача. Карис ЛеВерт добави 23 точки, Джо Харис остана с 19, а Джарет Алън е с 18 точки и 10 борби за победителите, които са 4-и в Атлантическата дивизия.

Ню Орлиънс е на последното място на Запад само с 1 победа от началото на първенството. Финикс нанесе първа загуба на Филаделфия- 114:109. Дивайн Буукър вкара 40 точки, а Рики Рубио добави 21 и 10 асистенции за Слънцата. За Финикс това е пета победа от началото на сезона и за първи път от 4 години те стартират първенство с положителен баланс.

Филаделфия пък до днес беше единственият непобеден отбор, които днес играха без наказаната си звезда Джоел Ембийд. В тая ситуация Ал Харфорд вкара 32 точки и изравни личното си постижение от пет тройки в една среща. Буукер вече има 6003 точки в кариерата си, като се превръща в осмият най-млад състезател с 6000 или повече точки в НБА. Гардът, който навърши 23 години миналата седмица, завърши мача с три тройки от четири опита и 15 успешни стрелби от 19 опита. Голдън Стейт се справи с Потланд със 127:118 с тройка на новобранеца Ерик Паскал 4:05 минути преди края, а крайната му статистика е 34 точки и 13 рибаунда.

Отново без участието на контузените си звезди, младите играчи на Уориърс показаха, че може да се разчита на тях и записаха втора победа в седем мача. Портланд допусна четвърта загуба от началото на шампионата. Деймиън Лилард се завърна в родния сди град Оукланд с 39 точки, в това число и пет тройки, за Портланд. Това е четвърти негов мач с 30 или повече точки в последните седем. Центърът на гостите Хасан Уайтсайд остана с 22 точки и 11 борби.

Милуоки Бъкс се наложи нас Минесота със 134:106 като гост с 34 точки и 15 борби на гръцката звезда Янис Антетокумбо. Миналогодишният МВП на Лигата има дабъл-дабър във всичките седем мача от началото на първенството, а тимът му моди в Централната дивизия с 5/2. Крис Мидълтън прибави 26 точки за Бъкс, а Ерик Бледсо остана с 22. Бледсо добави 9 борби и 6 подавания. Андрю Уигинс водеше Минесота с личния си пример, вкарвайки 25 точки.