Маями Хийт надделя над Бостън Селтикс със 111:105 и спечели а втори път като гост на съперника, за да поведе с 2:0 победи във финалната серия  от Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Джими Бътлър се отличи с 27 точки, 8 борби и 6 асистенции, включително 9 точки в серията от 23:9 в четвъртата част, която позволи на Хийт да преодолее дефицит от 9 точки и да стигне до 105:100 по пътя  си към крайния успех. Кейлъб Мартин реализира 25 точки, а Бам Адебайо допринесе с 22 точки, 17 борби и 9 асистенции.

Gulliver/GettyImages
100 снимки

Бостън, втори в редовния сезон на Изток, пропиля преднина от 89:77 в последната четвърт. Джейсън Тейтъм завърши с 34 точки, 13 борби и 8 асистенции, но лидерът на домакините направи три неуспешни стрелби и допусна две грешки в решителните моменти в края.

Серията се мести в Маями,  където са следващите два мача, а при успех в тях домакините ще се класират а финала.

Финален плейоф в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация (играе се до четири победи):

2-Бостън - 8-Маями - 105:111

* Маями води с 2:0 победи в серията.