Бруклин надделя над гостуващия Милуоки със 115:107 в първия мач от полуфиналните плейофи в Източната конференция на НБА, въпреки че звездата на отбора Джеймс Хардън напусна още в началото на мача заради травма на дясното бедро.

Хардън получи контузията още в първата минута и остава под въпрос за втората среща от серията в понеделник вечерта. В негово отсъствие Кевин Дюрант беше най-резултатен с 29 точки, а Кайри Ървинг добави 25 точки и 8 асистенции.

Баскетболистите на Бруклин записаха 46.9 процента успешна стрелба от полето, което компенсира отсъствието на Хардън. Джо Харис допринесе с 19 точки, като вкара 5 от 15-е тройки за отбора в двубоя. Блейк Грифин се отличи с 18 точки и 14 борби.

Янис Антетокунбо беше лидер на Милуоки с 34 точки и 11 борби, Брук Лопес завърши с 19 точки, а Джру Холидей вкара 17 точки и взе 9 борби.

Бруклин имаше аванс от само 2 точки на почивката при 63:61, но малко преди края на третата четвърт след серия от 12:2 дръпнаха с 98:82.

Домакините предрешиха мача, след като поведоха със 115:96, а в последните три минути и половина Милуоки вкара 11 безответни точки, но с това само направи загубата си малко по-почетна.