Денвър пропиля аванс от 19 точки, но все пак се наложи над Юта с 80:78 и спечели с 4:3 елиминационната серия от първия кръг в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация. Така отборът стана едва 12-ият в историята, който успява да отстрани съперник в плейофите след дефицит от 1:3 успеха.

Никола Йокич вкара победния кош 27 секунди преди края, а Майк Конли пропусна да донесе победата на Юта с изстрел от дистанция със сирената. Йокич завърши с 30 точки и 14 борби, а Джамал Мъри добави 17 точки. Донован Мичъл завърши с 22 точки за тексасците, а Руди Гобер допринесе с 19 точки и 18 борби, но това не беше достатъчно.

Бостън се наложи над защитаващия титлата си Торонто със 102:99 и поведе с 2:0 победи в полуфиналната серия от елиминациите на Изток. Джейсън Тейтъм се отличи с 34 точки, 8 борби и 6 асистенции, а Маркъс Смарт добави 19 точки, включително 5 тройки в последната четвърт. Кемба Уокър допринесе с 16 точки, 6 борби и 4 асистенции. О Джи Анюоби беше най-резултатен за шампионите с 20 точки, а Фред ВанФлийт завърши с 19 точки, 5 борби и 7 асистенции, но пропусна да изравни със сирената. Серж Ибака регистрира 17 точки и 9 борби, а Паскал Сиакам - 17 точки, 8 борби и 6 асистенции.

Канадците имаха аванс от 78:66 малко преди края на третата чевърт, но със серия от 29:9 Бостън обърна до 95:87 в своя полза и в последните четири минути не допусна да бъде застигнат.

Срещи от плейофите на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (играе се до четири победи в седем мача):