Тимът на Далас буквално размаза Лос Анджелис Лейкърс със 122:73 точки в мач от Националната баскетболна асоциация. С това Далас записа 15-а победа, като има и 29 загуби в двубоите, които изигра до момента в Западната конференция.

Лейкърс пък остават с 16 успеха и вече 32 поражения.

Домакините от Маверикс дръпнаха още в първата част с 29:22 точки, но във втората бяха още по-убедителни, вкарвайки 38 срещу 11 точки за съперника.

Авансът на Дирк Новицки и компания срещу Лейкърс достигна 35 точки след края на третата четвърт – 90:55, а 5 минути преди края разликата удари внушителните 46 точки – 112:66.

Това обаче не бе максимумът, тъй като 2.40 минути преди финалната сирена домакините вече водеха с 53 точки – 122:69.

За Далас най-резултатен с 19 точки и 5 борби бе Джъстин Андерсън, а Дирк Новицки добави 13 точки и 5 борби.

За Лос Анджелис Лейкърс с 15 точки се отчете Лу Уилямс.