Далас надделя над гостуващия Юта със 111:103 и записа пета поредна победа в Националната баскетболна асоциация.

Лука Дончич завърши с 31 точки, 9 борби и 8 асистенции, а Дориан Фини-Смит добави рекордните си сезона 23 точки за успеха. Майк Конли завърши с 28 точки и 7 асистенции за лидера в лигата Юта, който прекъсна поредица от девет успеха.

Гари Трент наниза тройка със сирената и донесе победата на Торонто над Вашингтон. Трент завърши с 16 точки, а най-резултатен беше Паскал Сиакам с 22 точки.

Столичани пропиляха аванс от 19 точки при 74:55 в третата четвърт. Ръсел Уестбруук беше лидер на тима с 23 точки, 14 борби и 11 асистенции, записвайки 19-ия си "трипъл-дабъл" през кампанията. Девин Буукър вкара 36 точки, Деандре Айтън и Крис Пол допринесоха с "дабъл-дабъл", а Финикс регистрира шести пореден успех след 133:130 над домакина Хюстън. Буукър реализира четири наказателни удара в последните 37.8 секунди, а малко преди сирената пресече пас на Джешон Тейт. Айтън се отличи с 27 точки и 11 борби, а Пол завърши с 19 точки и 11 асистенции.

Крисчън Ууд беше най-резултатен за Хюстън с 23 точки, а Кевин Портър беше близо до "трипъл-дабъл" с 20 точки, 9 борби и 8 асистенции. Кайри Ървинг наниза 40 точки, включително ключова тройка в последната минута, а Бруклин спечели срещу гостуващия Ню Йорк със 114:112.

Джеф Грийн под0печата успеха с два точно изпълнени фаула 3.7 секунди преди края. Гостите пропиляха аванс от 13 точки от третата четвърт, а Джулиъс Рандъл завърши с 19 точки, 15 борби и 12 асистенции, но пропусна да изравни със сирената.

Дариус Гарланд вкара рекордните в кариерата си 37 точки, а гостуващият Кливланд спечели срещу Сан Антонио със 125:101 и прекъсна серия от пет поредни загуби. ДеМар ДеРоузан реализира 20 точки за домакините.

Д'Анджело Ръсел се завърна след операция на коляното с 25 точки, а Карл-Антъни Таунс добави 23 точки и 13 борби, при победата на Минесота над Сакраменто със 116:106.