Брууклин Нетс постигна домакинска победа над Бостън Селтикс със 112:107 в пореден мач от редовния сезон на НБА. По този начин „мрежичките” записаха сетната си победа в календара, докато Бостън също е в зоната на плейофите, след като има 13 победи в 18 мача.

Домакините доминираха през първата част, като дори за момент отвориха разлика от 29:15, за да може четвърта да завърши при 31:24. Втората част бе изравнена, като предимството, чисто точково, бе за Бостън – 27:31, за да може двата тима да се приберат на почивка при 58:55.

В третата част Брууклин направи серия 13:2, а през втората част задържа своя аванс и взе успеха. 32 точки, 11 асистенции и пет борби донесе Спенсър Динуиди, а Джарет Алън бе с 14 точки, една асистенция и 11 борби. 26 точки дойдоха от ръцете на Джейсън Тейтъм от Бостън, а 17 точки, шест асистенции и пет борби направи Кемба Уокър.

В следващия мач Брууклин приема в „Баркли Сентър” Маями Хийт, докато Бостън Селтикс ще гостува на Ню Йорк Никс в „Медисън Скуеър Гардън”.