Кош на Брадли Бийл само 0.2 секунди преди края осигури победата на Вашингтон със 119:118 като домакин срещу Далас в двубой от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Бийл, който получи решителното подаване от Трой Браун младши в близост до линията за изпълнение на наказателни удари, завърши с 29 точки за столичани. Съотборникът му Дейвис Бертанс се отличи с 20 точки. В последните седем поредни мача Брадли Бийл реализираше по 30 или повече точки.

Сет Къри беше най-резултатен за Маверикс с 20 точки, докато Тийм Хардуей младши вкара 19 точки. Кристапс Порзингис, който счупи нос в двубоя на Далас срещу Мемфис, игра само 21 минути, завършвайки с 11 точки и 9 борби. Юта се наложи със 117:114 у дома над Портланд в друга среща от НБА, играна през нощта.

Донован Мичъл реализира решителния кош за Джаз само 19.5 секунди преди края. Мичъл се разписа за 116:114, когато отборът от Солт Лейк Сити взе аванс в резултата. Боян Богданович се отличи с 27 точки за отбора на Джаз, който навакса изоставане от 16 точки във втората половина от двубоя. Деймиън Лилард реализира 42 точки за Трейл Блейзърс.

Портланд губи за едва трети път в последните си девет мача в Лигата. Торонто победи със 115:106 домакина Индиана. Серж Ибака завърши с 22 точки и 10 овладени топки под кошовете за тима на Раптърс, който увеличи клубния си рекорд на 13 последователни успеха в НБА. Фред Ванвлит отбеляза с 20 точки за гостите. Кайл Лаури вкара 16 точки и вече се намира на трето място във вечната клубна ранглиста на реализаторите в Торонто.

Лаури изпревари Винс Картър и вече има общо 9420 точки. Филаделфия победи у дома Мемфис със 119:107, а Фуркан Коркмаз реализира рекордните за кариерата си 34 точки. Тобиас Харис добави още 21 точки за успеха на домакините. Бен Симънс наниза 22 точки и подаде 10 завършващи подавания за победителите. Джа Морант беше най-резултатен за Гризлис с 15 точки.