Отборът на Бостън Селтикс продължи с перфектното си представяне пред собствена публика от началото на сезона, след като победи Торонто Раптърс със 120:118 в мач от редовния сезон на НБА. За Селтикс това бе 16-ти пореден успех у дома, като те нямат загуба в своята зала през кампанията.

В "Ти Ди Гардън" домакините натрупаха преднина от 20 точки в средата на втората част, но играчите на Торонто се върнаха в двубоя и няколко минути преди края имаха аванс от три точки. В заключителните минути Селтикс бяха по-концентрирани и направиха достатъчно за успеха.

Джейлън Браун бе над всички за Бостън с 31 точки, 10 борби и 6 асистенции, а Дерик Уайт и Люк Корнет също вкараха по 20 и повече точки. За Торонто Скоти Барнс завърши с 30 точки и 10 борби, а Паскал Сиакам добави 27 точки, но гостите взеха 14 борби по-малко от съперника.

Бостън Селтикс е отборът с най-добър актив в Лигата - 25 победи и 6 загуби. Торонто заема 12-та позиция на Изток с актив от 12 успеха и 19 поражения.