Атланта Хоукс постигна осма поредна победа, след като спечели срещу шампиона Лос Анджелис Лейкърс с 99:94 в среща от редовния сезон на НБА.

"Езерняците" прекъснаха серията си от четири поредни успеха, но по-лошата новина за тима е контузията на звездата ЛеБрон Джеймс. Той получи травма на десния глезен в началото на втората част, а от отбора заявиха, че ще отсъства за неопределен период от време.

36-годишният Джеймс остана на терена 11 минути, в които записа 10 точки, 1 борба и 4 асистенции. С травми в тима на Лейкърс са още Антони Дейвис и Марк Гасол. За Атланта Джон Колинс се отличи с 27 точки и 16 борби, а Тре Йънг добави 14 точки и 11 асистенции.

Гръцкото крило Янис Антетокунбо вкара 26 точки, а седем играчи на Милуоки Бъкс завършиха с двуцифрен точков актив при победата над Сан Антонио Спърс със 120:113, която е шеста поредна за отбора.

Антетокунбо добави 15 асистенции и 8 борби към статистиката си. Крис Мидълтън се отчете с 23 точки, а Джру Холидей вкара 21. за Спърс Лони Уокър IV реализира рекордните в кариерата си 31 точки.

Филаделфия спечели срещу Сакраменто със 129:105 след 29 точки, 11 борби и 8 асистенции на Тобиас Харис. Бъди Хийлд беше най-резултатен за Сакраменто с 25 точки, от които седем тройки.

Мемфис победи Голдън Стейт със 111:103. Гостите водеха със 100:99 по-малко от три минути преди края, след което Гризлис направиха серия от 12:3 и стигнаха до успеха.

Плеймейкърът Джа Морант вкара важен кош 2:27 преди края, а литовският център Йонас Валанчиунас завърши мача с 19 точки и 15 борби.

Лос Анджелис Клипърс надделя над Шарлът със 125:98 след 21 точки и 10 асистенции на Пол Джордж.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Филаделфия 29 победи/13 загуби, Бруклин 28/14, НЙ Йорк 21/21
Централна дивизия: Милуоки 27/14, Индиана 18/22, Чикаго 18/22
Югоизточна дивизия: Маями 22/20, Атланта 22/20, Шарлът 20/21

Западна конференция
Тихоокеанска дивизия: Финикс 27/13, Лос Анджелис Лейкърс 28/14, ЛА Клипърс 27/16
Югозападна дивизия: Сан Антонио 22/17, Далас 21/19, Мемфис 19/20
Северозападна дивизия: Юта 30/11, Денвър и Портланд по 25/16/БТА