Атланта преодоля дефицит от 26 точки и спечели със 109:106 при гостуването си на Юта, за да поведе с 3:2 победи полуфиналната серия в Източната конференция на НБА.

Трей Йънг наниза 39 точки, а Джон Колинс допринесе с 19 точки и 11 борби за гостите.

Филаделфия започна последната четвърт с аванс от 18 точки, но след 19:40 в нея допусна обрат.

Джоел Ембиид се отличи с 37 точки, 13 борби, 5 асистенции и 4 блока, но пропусна два наказателни удара 10.2 секунди преди края при 104:107.

Сет Къри реализира рекордните си в плейофите 36 точки, но и това не беше достатъчно.

Филаделфия водеше със 70:44 в началото на третата четвърт, но не успя да удържи преднината си и трябва да спечели следващите два мача, за да не отпадне.

Лос Анджелис Клипърс също се доближи на един успех от финала на Запад след 119:111 в залата на Юта в петия мач от серията.

Пол Джордж изпъкна с 37 точки и 16 борби, Маркъс Морис добави 25 точки, а Реджи Джаксън допринесе с 22 точки за третия пореден успех на тима в серията.

Боян Богданович наниза 32 точки за домакините, в това число 9 тройки. Донован Мичъл вкара 21 точки, а Руди Гобер завърши със 17 точки и 11 борби.

Юта натрупа преднина от 56:46 във втората четвърт, но със серия от 23:9 след почивката Клипърс дръпна с 83:74 в средата на третата част и до края не допусна да бъде застигнат.