ЛеБрон Джеймс записа своя 59-и трипъл-дабъл в кариерата, а Кевин Лав добави 28 точки за успеха на Кливланд Кавалиърс със 121:112 над Лос Анджелис Лейкърс.

Джеймс завърши мача с 25 точки, 12 борби и 12 асистенции и се изравни с легендата Лари Бърд на 6-ото място в тази ранглиста в историята на НБА. Иначе отборът регистрира 16-а победа в 17 мача.

Лав вкара 13 точки в третата част на мача, когато Кавс дръпнаха с 11 точки и в крайна сметка се поздравиха с 10-ата поредна победа като домакини. Хосе Калдерон добави 17, което е негов рекорд за сезона в Лигата.

Лонзо Бол, който е сочен за един от най-перспективните млади играчи в Лигата, и беше избран от драфта за Лейкърс, вкара 13 точки, направи 10 асистенции и взе 8 борби. Той се изправи за първи път очи в очи с идола си Джеймс в тази среща.

Брандън Инграм вкара 26 за гостите от Лейкърс, а тимът има 10 победи и 17 поражения на 3-ото място в Тихоокеанската дивизия.

Голдън Стейт ce наложи над Далас Маверикс със 112:97 и затвърди лидерската си позиция в Западната конференция с 23 победи и 6 загуби. Кевин Дюрант наниза 36 точки и взе 11 борби, както и подаде 7 асистенции. Уориърс победиха този съперник за осми пореден път.

Клей Томпсън приключи мача с 25 точки, като успя и при петте си опита от трите точки. Томпсън има 10 от общо 18 изстрела във всички стрелби, а тимът дръпна решително в третата част на мача. Омри Каспи започна като титуляр и записа 17-и дабъл-дабъл в кариерата си, показвайки отлична форма в третата нощ на Ханука.

За гостите ветеранът Дирк Новицки се отличи с 18 точки и 9 рибаунда, докато Харисън Барнс приключи с 16 срещу бившия си отбор. Далас е на последното място в Тихоокеанската дивизия с 8 победи и 21 загуби.

Като гост Ню Йорк Никс спечели градското дерби срещу Бруклин Нетс със 111:104. Никс е на 3-о място в Атлантическата дивизия вече с 15 победи от 28 мача, докато Бруклин е на последната позиция.

Кортни Ли вкара 18 точки от 27 през второто полувреме, Майкъл Бийзли добави 15. Топзвездата на Никс Кристапс Порзингис се контузи в коляното в 9:25 минута на третата част, като преди това наниза 13 точки за 18 минути игра.

Минесота отнесе Сакраменто със 119:96 у дома, а Карл-Антъни Таунс вкара 30 точки и взе 14 борби. Джими Бътлър вкара 21 точки и прибави 9 асистенции. Андрю Уигинс завърши с 22 точки, а тимът прави третият най-добър старт в историята си в Лигата. За Закраменто Зак Рандълф вкара 15 точки и 9 борби.

Детройт продължава да трупа победи и запазва положителния си баланс, след като се наложи със 105:91 над Атланта като гост. Андре Дръмънд вкара 12 точки и взе 19 борби.

Тобайъс Харис вкара 19 точки, а Атланта върви изключително зле през този сезон след няколко години по високите етажи на Източната конференция./БТА