Маями Хийт разби със 128:102 Бостън Селтикс у дома в трети мач от финала в Източната конференция на НБА. "Горещите" вече имат аванс от 3:0 в серията и са само на победа и сблъсък за титлата в Лигата на извънземните.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

Домакините трупаха постепенно аванс и на полувремето имаха преднина от 61:46. Третата четвърт беше решителна за изхода на срещата. Тогава възпитаниците на Ерик Сполстра увеличиха преднината си до 30 точки - 93:63. До краят двубоят се доиграваше.

Гейб Винсънт изигра много силен мач за победителите. Нигерийският град завърши с 29 точки, 2 борби и 3 асистенции. Дънкан Робинсън вкара още 22 точки, а Кейлъб Мартин добави още 18. Звездата на Маями Джими Бътлър остана с 16 точки.

За Бостън Джейсън Тейтъм вкара едва 14 точки, а към тях добави и 10 борби. Джейлън Браун, Грант Уилямс и Пейтън Причард завършиха с по 12 точки за гостите.

Във финала на Запад Денвър също има аванс от 3:0 срещу ЛА Лейкърс.