Уникалната серия на Маями Хийт в Националта баскетболна асоциация (НБА) продължава, като снощи „горещите“ записаха своята 12-а поредна победа. Тя обаче бе всякаква, но не и лесна – едва след две продължения шампионите успяха да подчинят Сакраменто Кингс със 141:129.

Досущ като предишния мач у дома срещу Кливланд (109:105), ЛеБрон Джеймс и компания се спасиха с мощен финален щурм. Джеймс се отличи с 40 точки – негово върхово постижение за сезона – и добави 16 асистенции, с които оформи „дабъл-дабъл“, докато другият лидер на тима Дуейн Уейд наниза 39 точки, взе 8 борби и даде 7 асистенции.

Маями губеше с 8 точки на полувремето, но успя да обърне развоя на мача рано в последната четвърт. „Кралете“ обаче успяха да намалят изоставането си до две точки – 110:112 – с три последователни тройки на Маркъс Торнтън, последната от които 23 секунди преди финалната сирена. Маями получи правото да застане на наказателната линия, но Уейд пропусна при двата си опита,а ответеният кош на ДеМаркъс Къзинс фиксира равенство 112:112.

Маями можеше да приключи мача само с едно продължение, но Крис Бош пропусна при стрелбата с отскок. Във вторите 5 минути обаче Хийт беше пълен господар на събитията и надигра Сакраменто със 17:5.