Макар че отново игра без контузените Дуейн Уейд и Крис Бош, за Маями не беше проблем да се справи с Милуоки Бъкс като гост. „Горещите“ записаха трета поредна победа в Националната баскетболна асоциация, като се наложиха с 94:83.

ЛеБрон Джеймс отново бе лидерът на отбора и завърши срещата с 28 точки, 7 борби и 7 асистенции. Най-сериозният кандидат за наградата Най-ценен играч бе подпомогнат значително от триото Удонис Хаслем-Рей Алън-Норис Коул, което общо вкара 32 точки.

Хийт недвусмислено показа на Милуоки какво го чака в наближаващите плейофи, където вероятността двата отбора да се срещнат не е никак малка. След периоди на разменено надмощие в първото полувреме, което приключи с точка аванс за Маями (47:46), в третата четвърт гостите направо избухнаха със серия от 14:2 точки, която на практика им спечели двубоя. Въпреки вдъхновената игра на Милуоки във финалния период и 30-те точки на Брандън Дженингс, домакините не успяха да надстрелят опонентите си, които приключиха мача със 100-процентова успеваемост от линията за наказателни удари.