Лидерът в Националната баскетболна асоциация Мемфис загуби с 95:99 след продължение от домакина Сан Антонио. Гостите пропиляха аванс от 15 точки от края на третата част и допуснаха трето поражение за сезона.

Със силна игра в последните две минути Сан Антонио стигна до изравняване при 87:87 след тройка на Ману Джинобили 58 секунди преди края. В последствие Джинобили пропусна да донесе успеха на домакините 8,1 секунди преди сирената, а в самия край Джерид Бейлес от Мемфис стреля неточно от разстояние.

В продължението Сан Антонио стартира със серия от 10:2 точки, което се оказа решаващо. Тони Паркър завърши с 30 точки и 6 асистенции, а Тим Дънкан добави 27 точки и 15 борби за успеха.

Марк Гасол беше най-резултатен за гостите с 20 точки, Майк Конли се отличи с 18 точки и 12 асистенции, а Зак Рандолф прибави 17 точки и 15 борби.

Маями се наложи над гостуващия Бруклин със 102:89 и се изравни по показатели с Мемфис. Домакините записаха шеста поредна победа, след като наваксаха пасив от 14 точки от началото на втората четвърт.

Дуейн Уейд реализира рекордните си за сезона 34 точки, ЛеБрон Джеймс завърши с 21 точки и 9 борби, а Маями победи Бруклин за 12-и пореден път. Това беше и осми последователен успех за тима в осем мача като домакин от началото на сезона.

Андрей Блач с 20 точки беше най-резултатен за гостите, които успяха да вкара общо само 30 точки през второто полувреме. Дерън Уилямс пък се отличи с 10 точки и 12 асистенции.

С тройка на Никола Батюм 0,2 секунди преди края на второто продължение Портлънд победи домакина Кливлънд със 118:117. Деймиън Лилард беше най-полезен за успеха с 24 точки и 11 асистенции. Батюм добави 22 точки, а ЛаМаркъс Олдридж се отличи с 21 точки и 9 борби.

Андерсон Варехао беше най-добър за Кливлънд с 19 точки и 17 борби. Алонсо Гий добави 22 точки.

Оклахома Сити разби домакина Ню Орлиънс със 100:79 и записа пета поредна победа в лигата. Кевин Дюрант наниза 20 точки за успеха, а Ръсел Уестбруук прибави 18 точки и 10 асистенции. За домакините, които са предпоследни в Западната конференция, най-полезен беше Райън Андерсън с 21 точки и 10 борби.