Лос Анджелис Лейкърс записа петата си победа от началото на сезона в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада, след като надигра Детройт със 114:99 като домакин.

Най-полезен за „езерняците“ бе тежкото крило Джордан Хил, който завърши с рекордните за кариерата си 24 точки и 17 борби. Отличен мач от пейката направи и Ник Йънг, който наниза 19 точки в мача, който не тръгна добре за Лейкърс.

Макар че Пистънс пристигнаха без двамата си основни гарда Чонси Билъпс и Уил Байнъм, играчите на Морис Чийкс успяха да се оттеглят с аванс от 6 точки на полувремето при 50:56. В началото на третата четвърт разликата дори стигна до 9, но постепенно бе стопен от домакините. Родни Стъки за последно изведе „буталата“ напред при 71:69, но това даде началото на поредица от 16 безответни точки за Лос Анджелис, която стартира с три поредни тройки на Йънг.