Голямата звезда Коби Брайънт реализира 21-ия трипъл-дабъл в кариерата си и помогна на Лос Анджелис Лейкърс да прекъсне серия от три  поредни загуби. "Езерняците" се наложиха над Денвър със 111:103, а Брайънт  завърши мача с 23 точки, 11 асистенции и 11 борби.

Ветеранът вкара 6 коша от 11 опита и достигна границата от  25 000 изстрела от полето, което го нарежда на трето място във  вечната класация в НБА след Карим Абдул-Джабар (28 307) и Карл  Малоун (26 210).

Коби игра близо 32 минути във втория си мач след  завръщането на игрището. Преди това той пропусна три срещи на  Лейкърс по Коледа заради преумора. Карлос Бузър добави 19 точки, а Рони Прайс вкара рекордните  си за сезона 18 за успеха на Лейкърс.

Без контузения ЛеБрон Джеймс отборът на Кливланд загуби при  гостуването на Атланта със 101:109. Джеймс, който празнува 30-ия си рожден ден, страда от травма в коляното. Пол Милсап бе с основен принос за успеха на Атланта с 26  точки, от които 10 в решителната последна четвърт. Кайри Ървинг се отличи с 35 точки за Кливланд.

Мемфис надигра Сан Антонио в друг мач от тази нощ.  Майк Конли записа 30 точки и 6 асистенции, а Марк Гасол  добави 17 точки за успеха "Гризлис" и така нанесе поредно поражение на шампионите този сезон.

Голдън Стейт разгроми абсолютния аутсайдер Филаделфия със  126:86. Марийз Спейтс вкара 23 точки, а Стивън Къри добави 13 за  тима на Уориърс, който печели десети пореден домакински мач и е  отборът с най-добър баланс до момента - 25 победи и 5 загуби.

Далас разби Вашингтон и постигна десета поредна победа срещу този съперник. Монта Елис реализира 20 точки за 27 минути игра, Чандлър  Пърсънс добави 14, а Дирк Новицки - 13 за успеха на Маверикс.

Ню Орлиънс прекъсна победната серия на Финикс след успех със 110:106.  "Слънцата" имаха шест поредни победи, но поражението в Ню  Орлиънс спря серията. Тайрек Евънс вкара 24 точки, включително 8 поредни в  последните 2 минути за успеха на Орлиънс.

Чикаго също прекъсна победната си серия след поражение от  Бруклин с 82:96. Брук Лопес завърши с рекордните си за сезона 29 точки за  успеха на Бруклин, който сложи край на поредицата от 7 победи на "биковете"./БТА