Лидерите в Източната конференция Торонто Раптърс записаха 23-я си успех от началото на редовния сезон в НБА, след като победиха Ел Ей Клипърс като гост със 110:98 точки.

Торонто загуби последния си мач срещу Чикаго Булс, а в двубоя срещу Клипърс беше без няколко от основните си играчи, сред които Грег Стимсма и Чък Хейс, но техните съотборници се справиха повече от добре, за да се върнат на победния път.

Кайл Лоури бе водещ реализатор за победителите с 25 точки, а Йонас Валанчунас добави 22 точки и 11 борби за успеха.

Пейката на Раптърс също бе много силна, като се отчете с 18 точки само през четвъртата част.

За Клипърс Джей Джей Редик записа 23 точки, а Блейк Грифин завърши мача с 22, но това не бе достатъчно за тима, който записа първа домакинска загуба от 17 ноември насам. Калифорнийският състав е на 6-то място в Западната конференция, с баланс от 20 победи и 11 загуби. /БГНЕС