Далас счупи рекорда в НБА с преднина от 50 точки на полувремето при победа със 124:73 срещу Лос Анджелис Клипърс. Резултатът бе 77:27 в полза на Маверикс и това е най-големият аванс в ерата на часовника за стрелба, който бе въведен през сезон 1954/1955.

Лука Дончич отбеляза 24 точки за Далас и Джош Ричардсън добави 21, докато Тим Хардауей завърши мача с 18. Пол Джордж бе най-резултатен за Клипърс с 15 точки в отсъствието на Кауи Ленърд, но остана на пейката през второто полувреме.

Серж Ибака пък се отчете с 13 точки и девет борби при първата загуба на Клипърс през новия сезон.

Ленърд отпадна от групата за мача с Далас, след като получи осем шева в устата след неумишлен удар с лакът от Ибака в петък.