Далас се оказа отборът, нанесъл първа загуба за новия сезон на шампиона в НБА Лос Анжелис Лейкърс. Дирк Новицки и компания се наложиха над „езерняците” като гости с 94:80 и по този начин взеха своята първа победа тази година. Маверикс зарадваха собственика си Марк Кюбан, който изгледа мача от трибуните на „Стейпълс сентър”, но разочароваха куп знаменитости, сред които както винаги и Джак Никълсън.

Двубоят вървеше в спокойно темпо, кош за кош, през първата четвърт, като Далас успя да вземе леко предимство от седем точки на почивката. Решаваща обаче се оказа третата част, когато разликата нарасна заплашително до 22 точки в един момент. Лейкърс се опита да се върне в нещата в последните 12 минути, но така и не се доближи достатъчно, за да търси изравняване.

Звездата на Далас Дирк Новицки реализира 21 точки и 10 борби за победата, Шон Мериън добави 18, а силно включване от пейката направиха и Джей Джей Бареа с 12 точки и Джейсън Тери с 16. Лидерът на ЛА Лейкърс Коби Брайънт нямаше ден и реализира скромните за него 20 точки, докато Андрю Байнъм завърши с 14 точки и 10 борби.

Най-завързаният мач в Лигата снощи обаче се случи на най-неочакваното място – в Шарлът. Пред очите на един от своите акционери, и президент по баскетболните въпроси Майкъл Джордън, Бобкетс се наложиха със 102:100 над Ню Йорк Никс след две продължения. Гостите от Голямата ябълка сътвориха невероятни обрати, след като изоставаха през първото полувреме с 20 точки, а през голяма част от второто – с 10-14 точки, за да стигнат до равенство в редовното време – 82:82. Цялата среща продължи точно три часа и една минута, с двата добавени периода. След първото полувреме все още нямаше победител, а на светлинното табло светеше 88:88.

Драматичното второ продължение вървеше добре за Шарлът, до момента в който Данило Галинари не наниза няколко поредни коша, а Крис Дуън пак да изравни до 100:100. В оставащата една атака за Бобкетс обаче Ал Харингтън извърши лошо нарушение срещу Ди Джей Аугустин, само 2.5 секунди преди сирената, и гардът се реваншира за пропуснатите само едно нападение по-рано два наказателни удара, и реализира и двата си фаула, за да донесе победата на домакините със 102:100.

Реймънд Фелтън завърши с 22 точки за Шарлът, а за Ню Йорк с по 17 се отчетоха Нейт Робинсън, Ал Харингтън и Дейвид Лий, докато Галинари реализира 16.