В един от класическите сблъсъци в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) Чикаго Булс надигра гостуващия Лос Анджелис Лейкърс със 95:83. „Езерняците“ успяха да скъсят изоставането си на полувремето само за една четвърт, но домакините изиграха много силен последен период, с който си гарантираха 24-ата победа от началото на сезона.

„Биковете“ отстъпиха при борбата под коша, като съперникът им успя да вземе десет повече, а също и при наказателните удари, но вкараха 9 тройки срещу само 3 за отбора на Майк Д'Антъни.

Изключително силен мач за домакините направи плеймейкърът Кърк Хайнрих, който приключи с 22 точки и 8 асистенции. След като бе демонстративно забит на пейката, центърът Жоаким Ноа вкара само 6 точки, но взе 13 борби и завърши с 6 чадъра (върхово постижение за него през сезона).

За Лейкърс Стив Неш и Коби Брайънт отбелязаха съответно 18 и 16 точки, а от пейката Пау Гасол добави 15, но те не бяха достатъчни, за да предотвратят поражението.